Vlček mal kvôli Kinclovi skončiť na nemocničnom lôžku: Šampión OKTAGON MMA reaguje

Zdroj: Instagram.com/patrik_kincl

Zbyněk Vlček je bývalým účastníkom reality šou Love Island a je známy aj tým, že sa venuje bojovým športom. Stihol už trénovať s viacerými českými top zápasníkmi ako Jiří Procházka (29-3) či Patrik Kincl (27-10). Na údajne príliš tvrdý štýl druhého menovaného sa nedávno posťažoval v podcaste Uppercut. Odkaz sa k šampiónovi OKTAGON MMA dostal a prišla reakcia.

Vlček sa zatiaľ neobjavil v žiadnom profesionálnom MMA zápase, čo sa malo zmeniť na tohtoročnej Štvanici. V klietke sa mal stretnúť s Gabrielom Törökom (4-8), na čo sa však kvôli zraneniu neprišlo. Aktuálne sa hovorilo o jeho potenciálnej premiére v Ostrave s Václavom Mikuláškom (9-12). Zatiaľ však oficiálne potvrdené nie je nič.

V podcaste Uppercut sa bojovník a účastník reality šou vyjadroval k viacerým témam venovaným tréningu a zápaseniu. Mimo iného priznal, že najviac naložené dostal od Patrika Kincla, ktorý ide vraj aj na tréningu v plnom nasadení. „Dostal som od neho highkick a zvyšok tréningu som už iba sedel v rohu. Vtedy som začínal trénovať s profíkmi,“ priznal Zbyněk Vlček, ktorý si podľa vlastných slov hovoril: „Tak on vidí chlapca, ktorý to robí chvíľu a takto ma zrúbe.“

„The Inspectora“ si však dobre pamätá aj na základe ďalšej nepríjemnej skúsenosti, po ktorej muselo dôjsť k operácii. „On to asi ani nevie, ale v jednom tréningu mi brutálne rozkopal prednú nohu. Druhý deň som s tým išiel doktorovi, ktorý ma poslal na operáciu meniskusu. Ďakujem Patrik,“ prezradil trojnásobný majster Česka v džude.

V rámci pravidelných pondelkových otázok na Instagrame sa fanúšikovia Kincla pýtali, čo hovorí na dané vyjadrenia. „Rozhovor som si pustil, aby som vedel, o čo ide. Ak nie som v ostrej príprave, idem podľa svojho sparing partnera. Ak ide technicky a normálne tak nabehnem na rovnaký štýl. Ak po mne niekto ide, tak idem po ňom aj ja. U ľudí, ktorí začínajú so sparingami, je to aj o tom, že bývajú v strese a idú ostrejšie, ako si myslia. Ak ideš na sparing, nechceš strácať čas tým, že niekomu desaťkrát vysvetľuješ, ako by mal ísť,“ vysvetľoval kráľ strednej divízie OKTAGON MMA.

Zároveň však podotýka, že so svojím začínajúcim krajanom nemá žiadny osobný problém a kvituje rozhodnutie vybrať sa cestou bojových športov: „Proti Vlčkovi rozhodne nič nemám. Páči sa mi, že do toho ide a fandím mu. Mohol si totiž vybrať cestu Clash of the Stars, zarobiť na tom viac peňazí a nepočúvať toľko hejtu. Veci z tréningu by sa však nemali vynášať von. Vyzerá to totiž čudne ak poviete, že ste hodili Jirku Procházku a potom sa sťažujete, že je na vás niekto tvrdý.“

Zdroj: MAX MMA, autor