Vlasto Čepo otvorene o Kinclovom odstúpení: Čo mu prebiehalo hlavou a aký má názor na nového súpera?

OKTAGON MMA

Vrcholom galavečera OKTAGON 51, ktorý sa uskutoční 29. decembra v pražskej O2 Aréne, mal byť súboj o titul v strednej váhe medzi Patrikom Kinclom (27-10) a Vlastom Čepom (12-2). Toho sa však napokon nedočkáme. Prvý menovaný sa totiž v závere prípravy zranil a do zápasu nenastúpi. Čo si o tom celom myslí slovenský bojovník?

„El Chapo“ si už-už brúsil zuby na českého bojovníka, no žiaľ, zasiahla vyššia moc. „Inspektor“ nebude na konci roka schopný obhajovať svoj opasok. Promotéri tak museli hľadať adekvátnu náhradu. Tú napokon našli v Poľsku a menuje sa Piotr Wawrzyniak (12-5).

Čepo nechcel prísť o ďalší duel

Pochopiteľne, táto situácia nepotešila azda nikoho. Dostať správu o odstúpení rebríčkovo najlepšieho bojovníka OKTAGONu len necelých jedenásť dní pred turnajom možno prirovnať k nočnej more. Spolumajitelia najväčšej európskej organizácie Pavol Neruda a Ondřej Novotný museli okamžite konať a obvolávať všetky možné alternatívy. V opačnom prípade by hrozilo, že fanúšikovia neuvidia ani Čepa. K najhoršiemu scenáru ale našťastie nedošlo.

„Nie je to sranda. Už šiestykrát sa mi stalo, že sa mi mení súper na poslednú chvíľu. Pripravoval som sa na Kincla, ale bohužiaľ sa zranil. Je to stále šampión, treba ho rešpektovať a prajem mu skoré uzdravenie,“ povedal reprezentant Spartakus Fight Gym v úvode svojho vyhlásenia na sociálnej sieti Instagram.

Veľkú zásluhu na rýchlom nájdení náhrady má aj samotný 28-ročný zápasník so srbskými koreňmi, ktorý neváhal a súhlasil so všetkými návrhmi zo strany OKTAGONu. „Pýtali sa ma na štyroch súperov. Samozrejme, so všetkými súhlasil, ale nezáležalo to len odo mňa. Engizek má zápas vo februári, takže má veľa kilogramov a Peňáz by nestihol schudnúť. Čo sa týka ďalších dvoch, ktorých nebudem menovať, jeden si pýtal strašne veľa peňazí a o dôvode toho druhého ani neviem, no ani sa o to nezaujímam,“ vysvetlil Čepo proces výberu protivníka, s ktorým si to rozdá o titul dočasného šampióna strednej divízie OKTAGONu.

Napokon sa teda stretne so spomínaným Piotrom Wawrzyniakom. Pre skúseného 32-ročného borca to bude premiéra pod žlto-čiernou vlajkou. Naposledy pôsobil v organizácii Babilon MMA, kde bol držiteľom opasku. „Podľa mňa je to brutálne ťažký súper. Ak si niekto myslí, že existuje nejaký slabý poľský bojovník, tak je na omyle. Čo sa týka MMA, Poľsko je o 50 rokov pred nami. Je veľmi nebezpečný, ešte nikdy nebol knokautovaný, čiže čaká má náročný a tvrdý duel,“ v krátkosti opísal rodák z Novi Sadu, čo ho 29. decembra čaká a následne s úľavou dodal: „Chvalabohu, že sa to podarilo dohodnúť. Nie je to príjemné, keď vám 11 dní pred zápasom oznámia, že sa váš súper zranil. Myslel som si, že som si na to zvykol, no nie je tomu tak. Nebolo jednoduché to vstrebať, lebo do poslednej chvíle nemáte žiadnu istotu. Ja už mám prípravu za sebou, teraz diétujem, takže keby sa to zrušilo, nebol by som najšťastnejší.“

Zdroj: Instagram/@vlastocepo, Autor: Kamil Schreiber