Vizitka premožiteľa Budaya budí rešpekt: Ťažká divízia UFC nie je rada, že som tu, vravel po výhre

Zdroj: UFC

Stále si drží status neporazeného! Shamil Gaziev (12-0) vstúpil na pôdu UFC úspešne. Nanešťastie pre nás, po vyše šiestich rokoch pripravil prehru pre slovenského reprezentanta Martina Budaya (13-2). Odhodlaný nováčik na scéne najprestížnejšej organizácie sveta po víťaznom debute neskrýval spokojnosť ani sebavedomie.

Rodák z Trnavy mu ale nič nedaroval zadarmo. Tvrdým ranám dlho odolával a ukázal obrovský charakter nevzdať sa. Slovákovi zložili poklonu aj komentátori Joe Rogan a Daniel Cormier. „Špeciálnu radosť z tejto výhry majú moji rodičia. Ale som si istý, že týchto šesť minút pre nich bolo veľmi náročných na sledovanie,“ priznal krátko po svojom premiérovom triumfe medzi svetovou elitou 33-ročný Rus.

Popýšiť sa môže vizitkou, ktorá budí rešpekt. Z tucta duelov nielenže zakaždým odchádzal ako víťaz, ale v jedenástich prípadoch vybavil protivníka pred uplynutím časového limitu a osemkrát dokonca hneď počas úvodného kola. „Nemyslím si, že ťažká divízia UFC je rada, že som tu. Uvidíme, čo si o mne myslia, keď im začnú ponúkať vzájomné zápasy so mnou,“ hovoril Shamil Gaziev.

Martin Buday mal pred konfrontáciou proti nemu na konte jedinú prehru. Utrpel ju ešte v roku 2017 po bodovom rozhodnutí. „Nie je to prvý bojovník, ktorý nebol pred zápasom so mnou nikdy ukončený. Mám dosť skúseností s ukončovaním chlapov s tvrdou bradou. Je len štvrtým zápasníkom, ktorý so mnou vydržal viac ako kolo. Moja bilancia je 12-0. To o niečom svedčí,“ uzavrel zástupca KHK MMA Team, kde patrí medzi jeho kolegov okrem iných napríklad aj Islam Makhachev.  

Zdroj: MaxMMA.sk