Víťazstvo Procházku na UFC: Vémola priznal veľké emócie a Muradov vyzdvihol špeciálnu vlastnosť!

Instagram.

Jiří Procházka (30-4-1) je skutočný fenomén nielen v Česku a na Slovensku, ale všeobecne na svete. Na ostro sledovanom galavečeri UFC 300 v nedeľu tvrdo knokautoval Aleksandara Rakića (14-4), aby bol opäť raz stredobodom pozornosti medzi fanúšikmi zmiešaných bojových umení. K výbornému výkonu sa vyjadrili aj tí najznámejší bojovníci.

Napríklad jeden z potenciálnych súperov českého reprezentanta, Jan Błachowicz (29-10-1), mu krátko po víťazstve zagratuloval. Súčasný šampión ľahkej váhy UFC Islam Makhachev (25-1) na sociálnej sieti X zase napísal, s kým by najbližšie rád Procházku videl. Pokiaľ však ide o domácu scénu, vystúpenie bývalého kráľa poloťažkej divízie UFC dosť prežíval Karlos Vémola (36-8) a Makhmud Muradov (26-8), ktorí pre kanál CNN Prima News prezradili pocity po úspešnej noci „BJP“.

Vémola priznal, že sa, podobne ako v minulosti, pri sledovaní duelu Procházku zapotil. Išlo najmä o to, že prvom kole schytal od Aleksandara Rakića viacero nebezpečných nízkych kopov na prednú nohu. „Zápas bol samozrejme skvelý. Emócie u zápasoch Jirku sú samozrejme veľké. Vždy je to v štýle hore dole. Je neuveriteľné, čo dokáže vyvolávať v ľuďoch, uviedol legendárny bojovník a dodal, že nepochybuje o najbližšej budúcnosti rodáka z Hostěradic v UFC: Určite titulový zápas, o tom som presvedčený.“

Na druhej strane Muradov spomenul, že obdivuje, čo všetko dokáže Procházka ustať a napriek tomu stále zvíťaziť. „Čo vydrží Jiří, tomu nechápem. Vždy musí dostať v prvom kole a až potom sa do toho dostane. Zaslúžená výhra a bonus za výkon večera. Gratulujem celému Česku a Jirkovi, je to veľký frajer,“ povedal uzbecký bojovník, ktorý dlhodobo trénuje v pražskom tíme Monster Gym.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk