VIDEO: Úspešný debut bojovníčky UFC v grapplingovej organizácii: Blysla sa nádhernou submisiou!

Instagram/@meatballmolly, UFC

Molly McCann (13-6) je vo svete bojových športov známou bojovníčkou, ktorá sa pravidelne zúčastňuje podujatí UFC. Tentokrát si ale vyskúšala inú disciplínu. Pod hlavičkou Polaris Pro Grappling sa počas uplynulého víkendu postavila proti Julii Scardone a pri svojom debute predviedla skvelý výkon. Učebnicový armbar obletel sociálne siete!

Posledné dva zápasy v lige majstrov britskej reprezentantke nevyšli podľa predstáv. V novembri 2022 podľahla Erin Blanchfield (12-1) a o osem mesiacov neskôr nestačila ani na Juliju Stoliarenko (11-7-2). Obľúbená „Meatball“ tak potrebovala získať späť stratené sebavedomie, preto sa rozhodla prijať ponuku jednej z najpopulárnejších grapplingových organizácii.

Na turnaji POLARIS 26 v anglickom Southamptone patrila k najväčším hviezdam a svoje kvality naplno preukázala. Osem minút pred koncom súboja sa zaskvela nádhernou armbar submisiou. Protivníčke z Brazílie nedala žiadnu šancu.

Po úspešnom debute navyše McCann priznala, že s ňou zamávala obrovská kritika, ktorej musela v poslednom období čeliť. „Som trochu emotívna, lebo po mojich posledných dvoch vystúpeniach v UFC ma ľudia upálili zaživa,“ povedala otvorene v pozápasovom rozhovore. Rodáčka z Liverpoolu sa však naďalej chce sústrediť na pôsobenie v najprestížnejšej MMA organizácii.

Zdroj: X/@UFCFightPass, Autor: Kamil Schreiber