VIDEO: Príšerná bolesť! UFC bojovník a jeho hrôzostrašné zranenie

Zdroj: X/Mike “Beast Boy” Davis

Americký MMA zápasník Mike Davis (11-2) patrí v prestížnej organizácii UFC medzi veľké nádeje tohto športu. Svoje majstrovské zručnosti chcel fanúšikom predviesť už v júli tohto roku na turnaji UFC on ESPN 59. Plány mu, bohužiaľ, zhatilo extrémne nepríjemné zranenie, pre ktoré musí dokonca absolvovať aj operáciu.

Davis má v najprestížnejšej organizácii naozaj famóznu bilanciu. Po nevydarenom debutovom dueli proti hviezdnemu Brazílčanovi Gilbertovi Burnsovi (22-7) sa akoby odtrhol z reťaze a poráža jedného protivníka za druhým. Naposledy si sily zmeral v marcovom dueli s Natanom Levym (8-2), ktorého v druhom kole ukončil na sumbisiu.

Dôležitým triumfom si tak natiahol sériu víťazstiev na číslo štyri. Túto cifru chcel navýšiť proti veľmi skúsenému Drewovi Doberovi (27-13). Ten vo vodách UFC pláva už od roku 2013. Počas jedenástich rokov v zámorskej organizácii si na svoje konto pripísal až desať ukončení pred limitom. Medzi jeho skalpy patrí napríklad Bobby Green (32-15-1), no sily si zmeral aj so súčasnym šampiónom ľahkej váhy Islamom Makhachevom (26-1). Úspešný ale nebol.

K ich stretu však nakoniec nedôjde. Dôvodom je extrémne nepríjemné Davisove zranenie, ktoré ho na dlhšiu dobu vyradí z hry. „Som veľmi sklamaný. Toto ma zabíja, človeče. Počas mojich sparingov som si úplne roztrhol biceps. Výsledkom je stiahnutie bicepsu o 3,5 palca. Áno, potrebujem operáciu. Musia znovu pripojiť šľachu tak, že ju navŕtajú späť do kosti,“ zdôveril sa s nepríjemným zranením, ktoré ho postihlo počas prípravy na zápas.

Zároveň zdieľal aj video, na ktorom je veľmi zreteľne počuť prasknutie spomínaného bicepsu. Späť do zápasového kolotoča sa pravdepodobne nevráti tak skoro, no dúfajme, že všetko pôjde podľa plánu a rekonvalescencia bude čo najrýchlejšia.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent