VIDEO: Šťastie v nešťastí! Ruský zápasník vypadol z desiateho poschodia: Stáli pri ňom všetci svätí!

Instagram/@maga.venom

Takýto strach v klietke určite nezažil! Magomed Zaynalov (5-9) síce v doterajšej MMA kariére nedosiahol žiadne veľké úspechy, no po poslednom zážitku ho pozná už celý svet. Pri záchrane svojej mačky totiž vypadol z 10. poschodia. Akoby zázrakom sa mu však nič život ohrozujúce nestalo a po dopade na zem dokonca komunikoval s okolím. Zábery z tohto incidentu okamžite obleteli všetky sociálne siete. Pred takmer istou smrťou ho zachránila jedna vec.

„Behom“ je zápasníkom organizácie Hardcore MMA, v ktorej absolvoval od roku 2021 deväť súbojov s bilanciou štyroch výhier a piatich prehier. Naposledy sa medzi pletivami predstavil v júli, kedy nestačil na Alexeya Meshkova (2-2). Ruský bojovník si ale na ďalšie predstavenie bude musieť ešte istý čas počkať. Dôvodom je práve moment spred niekoľkých dní, no koniec koncov môže byť rád, že pri ňom stáli všetci svätí.

Podľa ruských správ 24-ročný mladík vypadol z 10. poschodia budovy v meste Rostov nad Donom pri tom, ako sa snažil zachrániť svoju mačku. Tieto situácie sú častokrát smrteľné, ale Zaynalov mal doslova šťastie v nešťastí. Život mu zachránilo zaparkované auto, ktoré stlmilo jeho nekontrolovaný pád. Z hrozivej nehody si odniesol „len“ zlomené nohy a panvu. Momentálne je v stabilizovanom stave hospitalizovaný v miestnej nemocnici.

O incidente sa fanúšikovia MMA dozvedeli prostredníctvom desivého videa, na ktorom šokovaný Magomed sedí na ulici v kaluži krvi. Stále bol však pri vedomí a navyše komunikoval s okolím. Síce ho vzhľadom na spomínané zranenia čaká dlhá rekonvalescencia, no je zázrak, že je vôbec stále medzi nami. Pomocnú ruku v týchto ťažkých chvíľach mu podala aj samotná organizácia Hardcore MMA, ktorá uhradí všetky liečebné náklady.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@mmafight_universe, Autor: Kamil Schreiber