VIDEO: Stačilo mu iba 91 sekúnd! Brazílčan po tvrdom knokaute netušil, kde sa nachádza

Zdroj: UFC

Z Ázie sa musel presunúť na úplne iný kontinent. Jeka Saragih (14-3) sa odlúčil od rodiny, aby si splnil svoj veľký sen. V sledovanom projekte Road to UFC knokautoval oboch svojich súperov, čím si jasne vypýtal miestenku v elitnej lige sveta. Prvotný nezdar ho nezlomil, práve naopak. Prehru v debute vzal ako ponaučenie a potvrdil to hneď pri svojom druhom vystúpení.

Indonézsky bojovník sa vo februári dočkal veľkého momentu. S päťzápasovou víťaznou šnúrou na konte po prvý raz vkročil na pôdu UFC. Premiéra mu ale vôbec nevyšla podľa predstáv. Vtedy stále neporazený Ansul Jubli (7-1) ho dokázal ukončiť pred uplynutím časového limitu druhého kola. Po zhruba deväťmesačnej pauze sa do klietky vrátil, aby predviedol pozoruhodné divadlo.

Na víkendovom turnaji v Las Vegas sa mal Jeka Saragih pôvodne stretnúť s Jesse Butlerom (12-5). Američana ale z hry vyradili zdravotné problémy, preto ho nahradil Lucas Alexander (8-4). S nečakanou zmenou oponenta sa bývalý šampión organizácie One Pride vysporiadal na jednotku. Tvrdý knokaut uštedril Brazílčanovi už po 91 sekundách duelu, keď si skúsene počkal, kým sa konkurent pokúsi dostať späť na nohy a následne zasadil presný úder priamo na bradu.

Nemilosrdné ukončenie neušlo ani pozornosti samotných zástupcov UFC. Rodák z Bah Pasusang si odniesol bonus vo výške 50-tisíc dolárov. „Bola to pre mňa dlhá cesta. Tento rok som strávil v Spojených štátoch viac času ako so svojou rodinou. Teraz sa vrátim do svojej dediny v Indonézii. Mám vás všetkých rád,“ hovoril s nadšením bezprostredne po zisku už štrnásteho kariérneho triumfu.  

Zdroj: MaxMMA.sk