VIDEO: Šokujúci záver MMA zápasu v Kazachstane! Fanúšikovia sú činom bojovníka pobúrení

Zdroj: Youtube/Alash Pride TV

Mimoriadne netradičná situácia z turnaja kazašskej organizácie Alash Pride FC 87 v súboji medzi domácim Ruslanom Sarievom (13-2) a Rusom Ilmijamnom Džavatovom (7-4) zaujala fanúšikov po celom svete. Očakávaný duel, ktorý predtým musela organizácia dvakrát prekladať sa napokon odohral 29.7. a priniesol zaujímavú a ostrú konfrontáciu. Záver sa však niesol vo veľmi pochmúrnej nálade kvôli finišu, ktorý predviedol ruský borec.

V druhom kole po tom, čo Džavatov inkasoval niekoľko tvrdých úderov, využil zaváhanie súpera, ktorého dokázal necelú minutú pred koncom pätminútovky uškrtiť na gilotínu. Tu však nastal zlom a vcelku nevídaný moment. Rozhodca totiž po tom, čo Sariev niekoľkokrát odklepal, Džavatovovi naznačoval, aby svoje škrtenie ihneď prerušil. Ten však pokračoval až do násilného odtrhnutia od súpera rozhodcom.

Na danú situáciu okamžite reagovali weby MMA z celého sveta a niekoľko fanúšikov vyjadrovalo svoj názor na danú situáciu odlišne. „Treba mu dať ban, je to hrubo nešportové správanie. Takto sa profesionál nespráva, je to hrozné,“ napísal jeden z nich. „Snažil sa ho zabiť?“ Spýtal sa ďalší.

Iní písali aj to, že Sariev šiel na tzv. autopilot, v ktorom si borec neuvedomuje svoje konanie. Je tak možné, že škrtenie neprerušil kvôli tomu, že nebol plne pri vedomí. „Je to asi najzmätočnejšia situácia po konci zápasu v zmysle výsledku,“ konštatoval fanúšik MMA na Instagramovovm účte haymakers.

Otázne ostáva, či mal Sariev zvíťaziť (gilotína nasadená počas boja), alebo si zaslúžil diskvalifikáciu za vedomé, prípadne nevedomé nerešpektovanie signalizácie súpera a rozhodcu. Na konci duelu domáci moderátor potvrdil, že bol Džavatov skutočne diskvalifikovaný.

Očividne sa kazašský zbor rozhodcov poriadne vytrápil, keďže tento výsledok ešte nie je zapísaný na najväčších štatistických portáloch ako Sherdog či Tapology. To, či tím Sarieva podal protest proti tomuto výsledku nateraz nie je známe.

Zdroj: MaxMMA.sk