VIDEO: Šokujúci skrat pretekára! Jednému z najlepších jazdcov v histórii uštedril tvrdý hák

Zdroj: X/OutKick

Volanty svojich bleskových tátošov vymenili za holé päste. Počas víkendových pretekov NASCAR All-Star Race v Severnej Karolíne došlo k potýčke dvoch jazdcov – legendárneho Kylea Buscha a Rickyho Stenhousea. Celý incident bol dôsledkom ich zrážky, ku ktorej došlo priamo na pretekoch.

Busch v druhom kole zozadu narazil do Stenhouseovho Chevroletu Camaro. Tomu tento nečakaný kontakt výrazným spôsobom ovplyvnil jazdu, čo viedlo k tomu, že narazil do múru a bol diskvalifikovaný. Stenhouse následne zaparkoval v Buschovom boxe a šiel si to vydiskutovať s posádkou svojho rivala. Z pretekov potom nemohol odísť skôr, pretože okruh, na ktorom súťažili, nemal žiadny výjazdový tunel. Garáže a boxy obklopovala samotná dráha, na ktorej prebiehali preteky. Opustiť areál bolo možné až po ich skončení. Na svojho soka tak čakal vyše 80 minút. Busch nakoniec obsadil desiate miesto a Stenhouse posledné.

Tesne po pretekoch na seba narazili pri garážach a svojským spôsobom si to vydiskutovali z očí do očí. Obaja mali rozdielne pohľady na celý incident. Ani jeden nevidel chybu na svojej strane. Mali krátku verbálnu konfrontáciu, ktorá prerástla do fyzického zúčtovania. Stenhouse totiž neudržal nervy na uzde a svojho oponenta udrel tvrdou pravačkou. Následne sa strhla mela. V tom sa do toho priplietli aj členovia posádok a snažili sa ich od seba odtrhnúť. Vášne vzplanuli aj u nich a tiež sa začali biť. Na pár sekúnd tak vznikol totálny chaos.

Stenhouse sa k tomuto incidentu vyjadril v najnovšom rozhovore pre Fox Sports: „Byť tu uviaznutý rozhodne nepomôže frustrácii. Keby tu bol tunel, pravdepodobne by som bol doma a sledoval koniec pretekov tam, ale sme tu.“ Pre TMZ Sports po súboji dokonca povedal, že je otvorený čeliť Buschovi v boxerskom zápase celebrít, ak by výťažok išiel na charitu. „Bola by to zábava,“ netajil sa.

V roku 2018 došlo k opačnému incidentu, keď práve Stenhouse narazil do Buscha a predčasne mu ukončil preteky. „Odvtedy na mňa akosi nadáva. Mám pocit, že mimo pretekárskej dráhy spolu vychádzame dobre. Dosť sa s ním rozprávam. Nie som si istý, prečo bol taký nahnevaný, ale vždy, keď sme sa zhovárali povedal, že to bola moja chyba,“ odtajnil Stenhouse. Spoločnosť NASCAR im udelí tresty pravdepodobne až v stredu.

Kyle Busch je jedným z najúspešnejších pretekárov v histórii NASCAR. Získal dva tituly v NASCAR Cup Series a na svoje konto si pripísal už viac ako 60 víťazstiev v tejto sérii. Stenhouse získal dva tituly v NASCAR Xfinity Series a v NASCAR Cup Series nazbieral niekoľko výhier.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent