VIDEO: Šialený amok dagestanského trénera: Zápasníkovi hlavičkou rozbil nos!

Twitter/@Matysek88

Emócie k MMA nepochybne patria, no v istých situáciach sú viac než nevhodné. Presvedčili sme sa o tom už mnohokrát a nielen v športe. Ďalším adekvátnym príkladom je situácia, ktorá nastala na turnaji Hardcore MMA 75. V hlavnej úlohe s horlivým dagestanským trénerom.

O Dagestancoch sa toho už mnoho narozprávalo. Impulzívne správanie pre nich nie je žiadnou neznámou a sem-tam pri svojich činoch nerozmýšľajú nad následkami. To sa potvrdilo aj minulý týždeň, keď došlo k zápasu medzi dovtedy neporazenými Magomedom Akaevom (9-0) a Shamilom Magomedovom (9-1). Kvalitný súboj bol ale ukončený po nedovolenom údere druhého menovaného, čo sa nepáčilo jeho trénerovi.

Zatiaľ čo si Akaev plnými dúškami užíval cenný triumf, v opačnom rohu to poriadne vrelo. Nikto z prítomných nepredpokladal, že vyhrotená bitka bude mať ďalšie pokračovanie, ale opak bol pravdou. K nič netušiacemu 27-ročnému ruskému bojovníku totiž pristúpil rozzúrený kouč a uštedril mu poriadne tvrdú hlavičku. Tú síce ustál, no následne sa v moskovskej hale strhla poriada mela.

Agresívny tréner bol našťastie po pár sekundách spacifikovaný. Jeho konanie sa však nezaobišlo bez následkov. Akaev si z tejto neplánovanej konfrontácie odniesol zlomený nos a skončil v nemocnici. Ako sa táto situácia bude ďalej vyvíjať, momentálne nie je jasné.

Zdroj: Twitter/@Matysek88, autor: Kamil Schreiber