Zdroj: OKTAGON MMA

Gábor Boráros (20-11-1) má za sebou premiéru v ruskej organizácii ACA. Absolvoval prvý zápas po viac ako ročnej prestávke a, žiaľ, papierové predpoklady nedokázal vyvrátiť. Proti skúsenému Maratovi Gafurovi (20-4) ťahal za kratší koniec povrazu. Pripísal si tak jedenástu prehru v profi kariére.

„The Punisher“ to v Moskve nemal vôbec jednoduché. Nielenže mu promotéri pridelili bývalého šampióna ONE FC, ale trápila ho aj choroba. Pár dní pred podujatím ACA 172 ležal v posteli, nepríjemne kašľal a skúšal všetko možné, aby bol čo najskôr fit. Síce sa mu to sčasti podarilo, bez problémov zvládol piatkové váženie, no na prekvapenie to nestačilo.

Favoritom súboja bol domáci reprezentant, ktorý sa tiež pri svojom debute v ACA chcel ukázať v čo najlepšom svetle. Nuž, predpoklady odborníkov sa do bodky naplnili. Aj keď každá prehra mrzí, Boráros môže byť rozhodne hrdý na to, ako poctivo sa pripravil na najťažší zápas kariéry.

V klietke napokon rodák z Dunajskej Stredy doplatil na svoju najväčšiu slabinu a naopak Gafurov naplno využil to, vďaka čomu si vo svete MMA spravil silné renomé. Predviedol vynikajúce zemiarske schopnosti, na ktoré slovenský reprezentant nedokázal reagovať. Po necelých troch minútach sa teda „Cobra“ radoval z úspešného utiahnutia submisie „armbar“.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: ACA, Autor: Kamil Schreiber