VIDEO: Neporazený šampión predviedol neuveriteľne rýchle ruky: Z tohto vám padne sánka!

Instagram/@gervontaa

Rýchlosť úderov je pri boxe obrovskou výhodou, ktorou môžete protivníka ľahko zaskočiť. Absolútnou špičkou je v tomto ohľade Gervonta Davis (29-0). Ten sa nedávno na sociálnej sieti X fanúšikom pochválil videom, kde predviedol svoje umenie. Niet sa čo čudovať, že počas kariéry ešte nenašiel premožiteľa. Dá sa týmto ranám vôbec vyhnúť?

Americký boxer má aktuálne na svojom konte 29 výhier a z toho až 27 zaznamenal spôsobom KO/TKO. Do ringu by sa mal najbližšie postaviť na začiatku roka 2024, no v skvelej forme je už teraz. Obrať ho o titul WBA v ľahkej divízii tak rozhodne nebude jednoduchá úloha.

Aby sa na neho nezabudlo, „Tank“ na známej platforme X pred pár dňami zverejnil zábery z tréningu, ktoré vyvolali mohutnú odozvu. Fanúšikov totiž prekvapil rýchlymi rukami ako z inej planéty. Mnohí neverili vlastným očiam. Za 48 hodín má video 2,6 milióna zhliadnutí a neustále to stúpa.

Momentálne ešte nie je jasné, kto sa v nadchádzajúcom roku postaví proti rodákovi z Marylandu. Snom všetkých priaznivcov boxu je však súboj Gervonta Davis vs. Devin Haney (30-0). Druhý menovaný navyše v podcaste The MMA Hour priznal, že by toho išiel, ale má podmienku. Zápas by sa musel uskutočniť v kategórii do 63,5 kilogramov. Davis boxuje vo váhe do 61 kíl.

Zdroj: X/@Gervontaa, The MMA Hour, autor: Kamil Schreiber