Zdroj: X/@Grabaka_Hitman

Súboje ťažkých váh obľubuje množstvo fanúšikov z jedného jednoduchého dôvodu. Len výnimočne sa do akcie dostanú bodoví rozhodcovia a brutálne knokauty visia vždy na vlásku. Túto teóriu potvrdil aj stret medzi Patrickom Vespazianim (3-1) a Simonom Schusterom (3-3) na poslednom podujatí nemeckej organizácie National Fighting Championship.

Na turnaji s poradovým číslom 18 si diváci vo Frankfurte užili 11 zápasov, pričom iba v jednom počuli záverečný gong. Z 10 predčasných ukončení však najviac zaujalo to, ktorým sa blysol ostrieľaný Vespaziani. O svojom víťazstve nekompromisne rozhodol za minútu a 9 sekúnd.

„Il Gladiatore“ mal od začiatku jasný plán. Do súpera sa pustil hneď od podania rúk a v klietke sa príliš dlho nechcel zdržiavať. Nuž, lepšie mu to ani vyjsť nemohlo. Pri kombinácii ľavým hákom presne trafil odkrytú časť Schusterovej hlavy a ten sa okamžite zrútil k zemi. Pred vážnejším zranením ho pohotovým skokom zachránil rozhodca.

Pre Vespaziana to v štvrtom profesionálnom vystúpení bola tretia výhra, no na svojom konte má ešte jedno rýchlejšie ukončenie. V novembri za minútu a 6 sekúnd knokautoval Vadima Fegera (1-5). Jedinú porážku v kariére si pripísal proti niekdajšiemu titulovému vyzývateľovi organizácie OKTAGON MMA Lazarovi Todevovi (9-6).

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@Grabaka_Hitman, Autor: Kamil Schreiber