VIDEO: Napätie pred zápasom storočia sa stupňuje, tiekla krv. Furyho otec zaútočil na Usykov tím!

instagram/@gypsyjohnfury

Tak a konečne je to tu. Uplynulé dni plnia titulky všetkých popredných stránok o bojových športov dvaja muži. Tyson Fury (34-0-1) a Oleksandr Usyk (21-0). Deň zúčtovania, súboj 21. storočia v ťažkej váhe boxu, stret dvoch neporazených velikánov. Takto by sme v skratke mohli opísať, o čo pôjde osemnásteho mája v Saudskej Arábii.

Na jednej strane nikdy neporazený obor z Anglicka a hlavná tvár svetového boxu súčasnosti, na strane druhej Ukrajinec s výborným pohybom a technickou precíznosťou úderov. Obaja zápasníci na profesionálnom okruhu dlhú dobu vynikajú nad ostatnými a tak bolo otázkou či sa niekedy dočkáme i vzájomného duelu. Aj keď s menšími komplikáciami, je to konečne tu.

Pôvodne sa mal očakávaný zápas uskutočniť v polovici februára, ale kvôli zraneniu Tysona Furyho z neho nakoniec zišlo. Veľkoleposť stretu okrem dokonalých rekordov bojovníkov podčiarkuje fakt, že vôbec po prvýkrát od roku 2000 bude mať ťažká váha boxu jediného kráľa (zjednotenie štyroch hlavných titulov WBA, IBF, IBO a The Ring, pozn. red.).

Avšak ako to býva, pri tých najznámejších a najväčších dueloch v bojových športoch sú obyčajne i vypäté emócie na oboch stranách. Napriek tomu, že všetko podstatné prebehne v nedeľu, cez týždeň bolo poriadne rušno. V pondelok poobede sa totiž otec „The Gypsy Kinga“, John Fury, ocitol v potýčke s tímom a fanúšikmi Oleksandra Usyka.

Ako je vidieť z videových záznamov, John Fury sa pri konfrontácii uchýlil k „hlavičke“ člena tímu Ukrajinca, výsledkom čoho bolo, že o pár sekúnd sa mu z čela pustil prúd krvi. Viditeľne prekvapený bol i jeho syn, súčasný držiteľ pásu WBC. Celý incident dobre ilustruje vyhrotený charakter zápasu.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk