VIDEO Lucie Pudilová v rozhovore pre MAX MMA: Amanda už nie je čo bývala! V UFC by som chcela odvetu…

Zápasníčka Lucie Pudilová (14-8) absolvovala v klietke UFC už deväť duelov. V poslednom podľa rozhodcov najväčšej organizácie na svete nestačila na Joselyne Edwards (13-4), pričom s týmto rozhodnutím nesúhlasili okrem fanúšikov v T-Mobile Center v Kansase ani viacerí odborníci, zápasníci a čiastočne aj vedenie organizácie.

Lucie má v tomto smere jasný plán a ním je cesta za čo najskoršou odvetou. „Nie je to z dôvodu, že jej (Joselyne) pripísali výhru. Ona za rozhodnutie rozhodcov nemôže, ale skôr za to, že po zápase sa neúctivo vyjadrila k Johnovi Kavanaghovi a nášmu tímu, čo sa mi nepáčilo. Pred zápasom nesplnila váhový limit, počas súboja som mala viac príležitostí to ukončiť, takže ak sa mi podarí pri najbližšom súboji vyhrať, vyzvem ju do odvety,“ prezradila sympatická zápasníčka, ktorá zatiaľ nepozná meno ani dátum jej najbližšieho boja v UFC.

Dnes večer je na programe organizácie číslovaný turnaj UFC 289, v ktorom okrem duelu bývalého šampióna ľahkej váhy Charlesa Oliveiru s Beneilom Dariushom uvidíme aj boj o opasok ženského bantamu medzi Amandou Nunes a Irene Aldana. „Ak by som si mala staviť, tak by som dala na Irene. Amanda nie je to, čo bývala, má rodinu a myslím, že sa zmenila aj jej motivácia. Irene je vysoká a má dobrú formu,“ prezradila svoj typ Lucka, ktorá s Irene dokonca bojovala v roku 2018.

S Mexičankou to bol vtedy vyrovnaný zápas, ktorý skončil lepšie (2:1 na body) pre Aldana. „Bolo to skôr na remízu, pamätám si, že pred zápasom som mala angínu a nebola som v najlepšej forme. Ale celkom mi to sadlo a bojovalo sa mi s ňou dobre. Je zaujímavé, kam to až dotiahla.“

Viac sa dozviete v rozhovore MAX MMA.

Zdroj: