VIDEO: Krvavé zábery len pre silné žalúdky. Ucho bojovníka sa úplne roztrhlo a ostalo visieť!

Zdroj: ACA, Twitter/@FranCkFran94668

Na svete nie je mnoho športov, ktoré by sa svojou nebezpečnosťou a počtom či vážnosťou zranení mohli rovnať scéne MMA. V ohrození sú kĺby, kosti a prakticky celé telo. Špecifickou kapitolou sú v tomto smere nie príliš pôvabné uši bojovníkov. Tieto časti tela pripomínajú skôr karfiol a často musia znášať viacero tvrdých úderov, no jeden z duelov v ACA priniesol doslova nechutné zábery.

V ruskom Petrohrade sa nedávno konalo podujatie s poradovým číslom 166 z produkcie spomínanej organizácie. Jeho súčasťou bolo aj meranie síl Edila Esengulova (24-5-1) s Viniciusom Cruzom (12-6-1). Väčšina športovcov pohybujúcich sa v profesionálnom prostredí zmiešaných bojových športov počíta s rizikom zranenia či minimálne poškodenia svojho zovňajšku. Druhý menovaný ale určite nepredpokladal, že zo súboja odíde takmer bez ucha.

Obaja zápasníci sa dostali až do štvrtého kola, v ktorom nastal skutočne hrozivý okamih. Zástupca vlajky Kirgizska dostal svojho protivníka na zem a bol v dominantnej pozícii. Brazílčan sa snažil brániť tvrdé údery oponenta, tie si však vedeli nájsť cestu. Práve jeden z tvrdých lakťov dokonca spôsobil u juhoamerického borca odtrhnutie časti ucha, ktorá ostala visieť. Celé to bolo sprevádzané množstvom krvi.

Všetkým prítomným sa naskytol viac než nepríjemný pohľad, hlavný rozhodca musel okamžite zakročiť a zápas zastaviť. Nasledovala kontrola zo strany lekárskeho tímu, ktorý však Cruzovi jednoznačne zakázal pokračovať v boji. Po správnosti teda prišlo k ukončeniu celej bitky. Z víťazstva sa tak tešil Esengulov, jeho súper mal ale úplne iné problémy. V tej chvíli sa v ňom ale nachádzalo toľko adrenalínu, že v zápase chcel zotrvať aj naďalej. To ale arbiter nemohol dopustiť.

Ako to v dnešnom svete býva, video z celého incidentu veľmi rýchlo obletelo všetky možné sociálne siete. Vo viacerých prípadoch zaskočilo aj zarytých fanúšikov, ktorým ale pohľad na zranenie určite nebol príjemní. Podobný prípad je nešťastným vyvrcholením pre často zasahované uši. V ich lalokoch sa totiž z rôznych tréningov a súbojov bojovníkom nahromadí krv, tá následne stuhne a spôsobí zvláštny vzhľad sluchového orgánu. Z času na čas to môže dopadnúť práve takto.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor