VIDEO: Kotalík sa vysnívaného triumfu nedočkal. Proti bol Poliakov neskutočný lakeť!

Zdroj: PML

Podujatie slovenskej organizácie PML 9 v Trenčíne okorenilo aj päť súbojov pod pravidlami MMA. V jednom z nich sa predstavil známy bojovník Michal Kotalík (6-8), ktorého vyzval Mateusz Duczmal (3-1). Český reprezentant túžil po prerušení štvorzápasovej šnúry prehier, no tento cieľ sa mu splniť nepodarilo. Zastavil ho brutálny úder poľského zápasníka!

„Iron Man“ po reštartovaní kariéry stále čaká na prvé víťazstvo. Naposledy sa radoval ešte v roku 2018 a jeho trápenie naďalej pokračuje. Po tom, čo pre zdravotné komplikácie nesplnil váhový limit, jeho súper zápas nezrušil, ale férovo sa dohodli. Obaja svojimi výkonmi chceli potešiť všetkých fanúšikov bojových športov, čo sa im napokon podarilo. Spod hradu Matúša Čáka si však lepšie spomienky odnáša Duczmal.

Od úvodných sekúnd sa do seba obaja aktéri pustili hlava-nehlava. Predčasné ukončenie viselo vo vzduchu na jednej i druhej strane. Nuž, prvých päť minút zvládli bez vážnejšej ujmy. Zvrat ale prišiel hneď na začiatku druhého dejstva.

Hoci sa Kotalíkovi podarilo Poliaka natlačiť na pletivo, túto výhodu nezúžitkoval. Udial sa presný opak. Duczmal si všimol medzeru v postoji 29-ročného bojovníka a nekompromisným lakťom do tváre ho poslal k zemi, po ktorom rozhodca ani na moment neváhal. Aj keď počas pozápasového rozhovoru niekdajší premožiteľ Pavla Langera (12-10) vyjadril miernu nespokojnosť s verdiktom, prehru prijal so cťou a rešpektom.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@pml_mt, Autor: Kamil Schreiber