VIDEO: Jasný kandidát na KO roka! Brutálne naskočené koleno Brazílčana pri debute v UFC

Zdroj: UFC

Ďalšie podujatie UFC Fight Night neprinieslo len radosť slovenských priaznivcov po dominantom víťazstve Ľudovíta Kleina (21-4-1), ale celý svet navyše obletel neskutočný knokaut debutanta Viniciusa Oliveiru (20-3). Brazílsky bojovník sa blysol brilantným flying knee, proti ktorému nemal jeho súper žiadnu šancu. Spoznali sme kandidáta na najlepšie ukončenie roka 2024?

Po úspešnom pôsobení v organizácii UAE Warriors a septembrovom triumfe v Dana’s White Contender Series dostal “Lok Dog” premiérovú šancu v najdrahšej klietke sveta. Nuž, lepšie to pre neho dopadnúť ani nemohlo. Nepripísal si totiž iba cennú výhru nad Bernardom Sopajom (11-3), no takisto si spravil azda najlepšie možné renomé. Aby toho nebolo málo, od vedenia UFC si vyslúžil aj bonus za výkon večera. A niet sa čo čudovať.

Aj keď proti švédskemu reprezentantovi zviedol vyrovnaný súboj, na jeho konci rozhodol o triumfe impozantným spôsobom. Predviedol jedno z najbrutálnejších naskočených kolien v histórii zmiešaných bojových umení. Vo vytržení boli komentátori i fanúšikovia na sociálnych sieťach.

Hviezdna chvíľa Oliveiru prišla v samom závere duelu. Približne dvadsať sekúnd pred vypršaním časového limitu pri ťažkopádnom pohybe svojho súpera zacítil šancu, ktorú naplno využil. Rozbehol sa takmer cez polovicu klietky a ideálne trafil „flying knee“. Sopaj sa zrútil k zemi ako domček z karát!

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@UFCEurope, Autor: Kamil Schreiber