VIDEO: Iba pre silné žalúdky! Ucho boxera nevydržalo spŕšku rán a explodovalo

Zdroj: Instagram/@jade.boxing

Titulový súboj IBF v supermušej váhe priniesol situáciu, z ktorej sa mnohým musel poriadne zdvihnúť žalúdok. Neporazený argentínsky boxer Fernando Martinez vyvinul na súpera neúprosný tlak, čo si hororovým spôsobom odnieslo ucho Jadea Bornea.

Na profesionálnej úrovni stále neporazený Fernando Martinez svojho súpera prakticky do ničoho nepustil a miestami sa zdalo, že sa s ním doslova hrá. „Určite som videl to zranenie. Nič podobné som ešte nezažil. Udrel som ho ľavačkou a to ucho prasklo, priam explodovalo. Dokonca som povedal rozhodcovi, aby bol opatrný, že si myslím, že je naozaj vážne zranený,“ vrátil sa ku krvavej situácii na tlačovej konferencii po turnaji čerstvý argentínsky šampión.

Na čo presne narážal? V deviatkom kole Bornea natlačil do rohu ringu a zasypal ho niekoľkými tvrdými údermi. Obrovský nápor nevydržalo ucho Filipínca, ktoré prasklo. Všetko v priamom prenose zachytili kamery. Na objektíve jednej z nich pristála krvavá spŕška.

Jade Bornea sa musel zmieriť so svojou prvou kariérnou prehrou. „Prvých sedem kôl bolo pomerne vyrovnaných, potom prišlo zranenie ucha. Je to nešťastné, avšak stáva sa. Napriek tomu som sa snažil bojovať do konca,“ priznal, že nepríjemnosť značne ovplyvnila jeho výkon. Rodák z ostrova ležiacom v juhovýchodnej Ázii takmer dva roky trénoval odlúčený od rodiny v USA. Sen o titule sa mu však rozplynul.

Zdroj: MaxMMA.sk