VIDEO: Hrôzostrašné zranenie v hlavnom zápase Cage Warriors! Takýto koniec si švédsky bojovník nepredstavoval

Twitter/@UFCFightPass

Zranenia k športu a obzvlášť k MMA síce patria, no nikdy ich nevidíme radi. Na niektoré z nich sa dokonca pozerá len veľmi ťažko a rozhodne nie sú vhodné pre slabšie povahy. To presne platí aj o nešťastnom okamihu z hlavného zápasu podujatia Cage Warriors 160 medzi Tobiasom Harilom (12-4) a Jamesom Hendinom (8-2).

Súboj švédskeho a anglického bojovníka v perovej váhe bol hlavným ťahákom piatkového turnaja írskej MMA organizácie. V manchesterskej BEC Aréne sledovali fanúšikovia kvalitný a vyrovnaný duel. Na začiatku tretieho kola však prišiel nečakaný zvrat, ktorý zaskočil všetkých prítomných.

Z nevinne vyzerajúcej sitúacie totiž vzišlo hororové zranenie. Hendin obvyklým spôsobom natlačil Harilu na pletivo a išiel si pre takedown. Ten sa mu napokon aj podarilo skompletizovať, ale s tým zjavne nerátal 29-ročný Švéd, ktorý si pri páde na zem neukontroloval polohu svojej ľavej ruky. Tá sa tak pod vplyvom váhy oboch zápasníkov pri kontakte s podložkou skrútila do neprirodzenej polohy. Hrôzostrašné video z tohto incidentu následne obletelo všetky sociálne siete. 

“Bad Intention” hneď vedel, že je zle. Z posledných síl duel odklepal a v čase 0:28 tretieho kola rozhodca Marc Goddard oficiálne ukončil zápas. Cenné víťazstvo si preto na svoje konto pripísal 25-ročný “The Honeybadger”. Harila sa napriek škaredému vzhľadu svojej hornej končatiny po úvodnom šoku dokázal pozbierať a klietku opustil po vlastných.

Video hororového zranenia len pre silné žalúdky:

Zdroj: MMA Junkie, autor