VIDEO: Fantastický výkon! Bývalý šampión OKTAGONu s veľkým víťazstvom pri debute v UFC

Zdroj: UFC

Na podujatí OKTAGON 59 mal Felipe Lima (13-1) obhajovať titul bantamovej divízie proti Jonasovi Mågårdovi (16-6), no dostal prekvapivú ponuku z UFC a nezaváhal. Brazílsky bojovník na „short notice“ súhlasil s duelom na saudskoarabskom turnaji z edície Fight Night. Počas predposledného júnového víkendu tak debutoval v najdrahšej klietke sveta. Nuž, lepšiu premiéru si želať ani nemohol.

V Rijáde „Jungle Boya“ nečakala žiadna jednoduchá úloha. Nielenže mal skrátenú prípravu, ale takisto sa postavil proti Muhammadovi Naimovovi (11-3), ktorý v americkej organizácii v troch zápasoch nenašiel ani jedného premožiteľa. Tieto prekážky však 26-ročný talent prekonal a zaskočil „Hillmana“.

Prvé dve kolá sa niesli vo vyrovnanom duchu. Na základe štatistických údajov bolo len ťažké vyčítať, kto má navrch. Lima preto zrejme nechcel nechať nič na náhodu a v záverečnom dejstve preradil na vyšší prevodový stupeň. Zmena taktiky mu priniesla želané ovocie už po minúte a pätnástich sekundách.

Felipe dostal Naimova úspešne na zem, pričom neustále bol bližšie k najcennejšiemu triumfu v doterajšej kariére. Napokon výborne chytil submisiu „rear naked choke“ a zástupcu Elevation Fight Teamu prinútil k odklepaniu. Rodák z Manausu zároveň natiahol svojú víťaznú šnúru na trinásť súbojov. Naposledy prehral ešte v roku 2015, keď debutoval medzi profesionálmi.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: UFC, Autor: Kamil Schreiber