VIDEO: Debut ako hrom! Talentovaný Američan uchvátil svet jednou z najbolestivejších submisií

Instagram/@ktodrank145

Lepšie sa na profi scéne uviesť nemohol! Kyle Todrank (1-0) sa pri svojom debute počas podujatia FURY FC 84 blysol neuveriteľnou submisiou, ktorú len tak nevidíme. Súperovi nedal žiadnu šancu a fanúšikovia MMA boli vo vytržení. Čo predviedol?

Azda každý bojovník sníva o tom, aby zaujal v čo najlepšom možnom svetle a presne to sa 27-ročnému Američanovi podarilo. V zápase proti Jasonovi Riverovi zvíťazil vďaka submisii, ktorá je nesmierne náročná. Z toho dôvodu ju vo svete MMA vidíme len minimálne, no vždy stojí za to.

Hviezdna chvíľa Todranka prišla v druhom kole. Okolo svojho protivníka sa obmotal ako chladnokrvný škrtič a ten nemal žiadnu šancu uniknúť. Komentátori nemohli uveriť vlastným očiam. Rodák z Evansvillu vytiahol zo svojho reportoára unikátny twister.

Twister je brutálna submisia, ktorej cieľom je, aby ste súperovú chrbticu otočili tak, že nohami kontrolujete dolnú časť jeho tela a zároveň mu hlavu tlačíte do protipohybu. Pri správnom prevedení tak pocíti pnutie v celom tele a neostáva mu nič iné, než zápas odklepať.

Táto technika je na prevedenie nesmierne náročná. Napríklad počas tridsaťročnej histórie UFC sa ňou blysli len traja borci – Bryce Mitchell, Da’Mon Blackshear a Chan Sung Jung.

Zdroj: X/@AlexBehunin, Autor: Kamil Schreiber