VIDEO: Bum, prásk a vybavené! Špecialista na ukončenia v prvom kole nekompromisne umučil súpera

Zdroj: Instagram / @twrecks155

Podujatie UFC Fight Night v Las Vegas prinieslo niekoľko zápasových bonbónikov. Okrem hlavného duelu večera boli k videniu viaceré krásne momenty skutočného bojového umenia. Jeden z nich si k svojmu menu pripísal aj Terrance McKinney (15-6), ktorý svojho súpera vybavil v priebehu pár okamihov, čím rozhodcu prinútil ukončiť súboj.

Dvadsaťdeväťročný Američan určite nepotešil milovníkov submisií alebo divákov, ktorí sa zdržali v rade na toaletách. Oponentom v bitke ľahkých váh mu bol Brendon Marotte (8-2) a “T.Wrecks“ ho v klietke dlho netrápil. Bojovník, ktorý má patent na determináciu súperov v prvých kolách, opäť raz vytiahol žolíka z rukáva.

Hneď po štarte súboja obdaroval svojho o tri roky mladšieho protivníka natiahnutým pravým hákom, okamžite po ňom nasledovalo presne mierené koleno. Rýchla kombinácia poslala zápasníka s prezývkou “The Kid“ na zem k pletivu. Tam už McKinney dokončil dobre začatú prácu a po chvíľkovom a tvrdom mučení svojho krajana to arbiter po 20 sekundách celé skončil.

U mnohých bojovníkov by sa takýto výkon zapísal ako ich najrýchlejší knokaut. Pre tohto špecialistu na krátke zápasy je to v tomto smere až piaty najlepší počin. V júni 2021 totiž zahasil nádeje Matta Frevolu (11-3-1) po siedmich sekundách. Rovnaký čas mu stačil aj vo februári 2019 na Jeffa Colemana (0-9). Marec 2021, 16 sekúnd a meno obete bolo Dedrek Sanders (7-3). O takmer dva mesiac neskôr to bol triumf nad Toninhom Gavinhom po 17 sekundách.

Na scéne UFC to však bolo iba jeho druhé ukončenie pod limitom 20 a menej sekúnd, čím sa stal len tretím zápasníkom organizácie, ktorý má na konte dva takéto rýchle zápisy. Výhru v prvom zaknihoval v prestížnej spoločnosti už celkovo päťkrát. V kariére sa z víťazstva tešil 15-krát a v 14 prípadoch duel nesmeroval do druhého kola.

„Výhra je úžasná, ale nie som úplne nadšený. Kouč mi povedal, že netrénujeme kvôli takýmto súperom, ale preto, aby sme porazili šampióna divízie Islama Makhacheva,“ povedal po zápase záhadne. „Víťazstvo ani nebudeme oslavovať,“ dodal na záver.

Zdroj: UFC, MaxMMA.sk, autor