VIDEO: Blesk z jasného neba! Ruský zabijak vytiahol kop ako z inej galaxie

Zdroj: X/@caposa

V ruskej organizácii MMA Series sa diali veci. Počas hlavného zápasu galavečera s poradovým číslom 81 si všetci prítomní diváci museli pretrieť oči, pretože neverili tomu, čo sa práve pred ich zrakom odohralo. Neporazený Vasily Rudenko (11-0) totiž poslal súpera profesorským high-kickom do inej dimenzie.

Pre Rudenka išlo už o dvanásty kariérny zápas. Zo všetkých doterajších duelov odchádzal ako víťaz a nehodlal na tom nič meniť ani proti Jakypovi Tuganbaevovi (8-4). Rodák z Kirgizska si potreboval napraviť chuť po porážke, ktorú utrpel v prestížnej ACA, kde zhodou okolností zápasil aj slovenský bojovník Tomáš Deák (23-13-1).

Priebeh zápasu sa počas prvého kola vyvíjal podľa predstáv Rudenka. Dvadsaťpäťročný rodák z ruského mesta Anapa dokázal súperovi uštedriť podstatne viac úderov, čo mu pravdepodobne zaistilo získanie prvého kola. On ale neplánoval bojovať celých pätnásť minút a v druhom kole si povedal, že by bolo dobré to ukončiť.

Tuganbaevova opečiatkoval tvrdým ľavým hákom, čím na sekundu protivníka vyviedol z miery. V tom tam už letel perfektne načasovaný high-kick na hlavu, ktorým Rudenko zápas predčasne ukončil. Prítomní fanúšikovia aj samotní komentátori boli z toho nečakaného momentu celý bez seba.

Ale čo taký Jakyp? Ten po inkasovaní profesorského kopu spadol na zem ako vrece zemiakov a už sa nepostavil. Arbiter bol nútený zápas zastaviť a víťazstvo prisúdiť Rusovi. Po konfrontácii ho do klietky prišiel vyzvať MMA zápasník Suren Petrosyan (8-5), s ktorým si dal aj staredown.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent