VIDEO: Bizár v Rusku! Kameraman uviazol v klietke po začatí zápasu

Kameraman v klietke (zdroj: X, MMA Junkie)

Svet zmiešaných bojových umení neprestáva prekvapovať. Aj keď si myslíte, že ste možno videli už všetko, tak video, ktoré bolo natočené počas uplynulého týždňa, posúva hranice ešte ďalej. Počas turnaja Open Fighting Championships 36 v ruskom meste Petrohrad došlo k skutočne bizarnému momentu.

Štvrtok bolo na programe podujatie Open Fighting Championships 36, ktorého dejiskom bol Petrohrad v Rusku. Pred zápasom Gadzhimurada Gairbekova (5-0) proti Dilshotovi Norkuzievovi (3-1) bol v klietke prítomný kameraman. Ten sa staral o to, aby fanúšikovia mali k dispozícii čo najlepšie zábery a oboch borcov točil v centre diania.

Je to zaužívaný princíp, nielen v Rusku, ale aj v UFC, OKTAGON MMA či KSW: Kameraman urobí exkluzívne zábery, následne opustí klietku a zápas medzi bojovníkmi môže začať. V tomto prípade ale muž s kamerou ostal v oktagone a dostal sa do situácie, ktorú väčšina priaznivcov MMA ešte zrejme nevidela.

Pri pohľade zhora bolo zvláštne, že okrem Gairbekova a Norkuzieva bolo vidieť aj obrovský kábel, ktorý sa rozprestieral z jednej strany klietky na druhý. Nebyť rozhodcu, ktorý si všimol, že niečo nie je správne, mohla celá situácia dopadnúť zranením jedného z borcov, arbitra či kameramana.

Našťastie, nestalo sa nič z vyššie spomínaných čiernych scenárov. Kameraman klietku opustil a duel mohol pokračovať. Ten napokon vyhral Gairbekov, ktorý zároveň vo svojich 21 rokoch získal titul perovej váhy organizácie OFC.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Junkie, autor JV