VIDEO: Aspinallov pravý hák a kladivá vstúpia do histórie!

Tom Aspinall (zdroj: IG/ufceurope)

Veľa ľudí mu neverilo a tvrdili, že na americkej pôde neuspeje. Tom Aspinall (14-3) predviedol na UFC 295 v New Yorku zrejme najlepší výkon svojej kariéry a Sergeovi Pavlovichovi (18-2) uštedril brutálne KO v prvom kole. Rodák zo Salfordu je novým dočasným šampiónom ťažkej váhy najlepšej MMA ligy sveta!

Pôvodne mali šou v ťažkej váhe na UFC 295 zabezpečiť legendy Jon Jones (27-1) a Stipe Miocic (20-4), ale zdravotné problémy „Bonesa“ túto titulovú bitku zmarili. Vedenie najväčšej organizácie zmiešaných bojových umení na svete prišlo s náhradným riešením – o dočasný titul si to v Madison Square Garden rozdali Rus Pavlovich a Brit Aspinall.

Jemným favoritom verejnosti aj stávkových kancelárií bol rodák z Rostova, ale Aspinall avizoval, že je pripravený ako nikdy. Dnes už 30-ročný Angličan ukončil Sergeia, ktorý dovtedy prehral vo svojej kariére iba jedenkrát, v prvom kole po brutálnom KO. Situáciu, ktorá rozhodla, a taktiež to, čo jej predchádzalo, si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Tom po úvodných výmenách Pavlovicha trafil svojím nesmierne tvrdým pravým hákom, čo Rusa dostalo do obrovských problémov a stratil rovnováhu. Následne borec, ktorý sa na svoje zápasy pripravuje v Liverpoole, pridal viacero „kladív“, ktoré už jeho oponent nedokázal za nijakých okolností brániť.

Aspinall vo svojej kariére vyhral 14 zápasov, pričom 10 z nich po KO a TKO. Súboj „ťažkotonážnikov“ v New Yorku skončil po 69 sekundách. Tom si splnil sen, získal titul ťažkej váhy UFC, aj keď zatiaľ iba dočasný. Teraz je pripravený počkať na víťaza duelu Jones – Miocic a následne jednu z týchto žijúcich ikon vyzvať.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV