Veronika Smolková si vybrala váhovú kategóriu: Uvidíme slovenský stret s Luciou Szabovou?

Zdroj: Instagram.com/veronika.smolkova.02

Talentovaná rodáčka zo stredného Slovenska Veronika Smolková (2-2) pred niekoľkými dňami podpísala kontrakt s OKTAGON MMA, čím rozšírila vzácnu enklávu tunajších zástupkýň v organizácii. Krásna a talentovaná Revúčanka nám o svojom prestupe povedala viac v rámci druhej epizódy relácie GnP, kde bola hosťom.

Svetová a európska šampiónka organizácie GAMMA podpísala koncom augusta zmluvu s OKTAGONom. V najväčšej československej organizácii sa predstaví po úspešnom pôsobení v United Fight League, kde sa dostala až do semifinále pyramídy bantamovej váhy. V ňom prehrala, no svojimi výkonmi rozhodne zaujala verejnosť aj predstaviteľov americkej ligy.

Reprezentantka banskobystrického Dracula MonacoBet Gymu sa objavila v najnovšej epizóde relácie GnP z produkcie MAX MMA. V rámci rozhovoru okrem iného prezradila, v akej váhovej kategórii bude bojovať. „Budem chodiť do 57-ky. Som veľmi maličká na divíziu do 61 kilogramov. V Amerike som zistila, že tie baby sú vysoké a aj veľmi veľké. V zápase majú niekedy aj o desať kilogramov viac,“ prezradila Veronika Smolková. Tým tak pravdepodobne odpovedala aj mnohým fanúšikom, ktorí si želajú jej duel s krajankou Luciou Szabovou (6-0).

Smolková sa ďalej vyjadrila k dlhoročne zaužívanému štýlu chudnutia v bojových športoch, ktorý sa jej príliš nepáči. Oproti mnohým súperkám je totiž v silovej nevýhode. „Zakázala by som takýto spôsob chudnutia. Mne sa páči ako to má PML, že sa zápasníčky vážia v deň súboja. Ja priberiem do zápasu dve až tri kilá a moje súperky desať. Moja sila sa tam potom stráca,“ dodala rodáčka z Revúcej.

Veronika sa z novej zmluvy veľmi teší a verí, že v novom pôsobisku bude úspešná. Na ohlásenie jej prvého zápasu si však budeme musieť ešte počkať. Viac informácií nájdete v zázname priloženom nižšie. Hosťami moderátora Roberta Kmeťa a jeho kolegu Jana Malacha boli tiež Vlasto Čepo či Matěj Kuzník.

Zdroj: MaxMMA