Veľkolepý turnaj z dielne Bellatoru: Jeden večer, štyri titulové zápasy!

Zdroj: Facebook.com/RyanBader

Bellator sa dlhodobo považuje za druhú najväčšiu MMA organizáciu s celosvetovou fanúšikovskou základňou. Založená bola v roku 2008 a v tomto kalendárnom roku oslávi významné jubileum. V októbri totiž zorganizuje turnaj s okrúhlym poradovým číslom 300.

Konkrétne 7. októbra v Pechanga aréne v San Diegu prebehne významný turnaj pre Bellator a MMA všeobecne. Americká organizácia pripravuje nadupanú kartu, na ktorej nájdeme až štyri titulové zápasy. V hlavnom súboji večera sa o titul v ťažkej váhe pobije aktuálny šampión Ryan Bader (31-7) a vyzývateľ Lintom Vassell (23-8). Obaja štyridsiatníci sa v klietke stretli už v roku 2017, kedy bojovali o trón v poloťažkej divízii. Víťazom sa vtedy stal po TKO v druhom kole prvý menovaný.

Ďalším šampiónskym bojom bude duel dvoch bojovníčok, v ktorom uvidíme legendárnu Cristiane „Cris Cyborg“ Justino (26-2) a Američanku Cat Zingano (14-4). Justino je aktuálnou držiteľkou opasku pérovej váhy. Jej súperka sa k vrcholovej šanci dostane prvýkrát od roku 2015, kedy neuspela proti Ronde Rousey (12-2) ešte v organizácii UFC.

Aj v treťom strete o post kráľovnej budú hlavnými aktérkami ženy. Meno víťazky v mušej váhe vzíde z dvojice Liz Carmouche (19-7) a Ilima-Lei MacFarlane (13-2). Na turnaji sa predstaví takisto bratranec legendárneho Khabiba, neporazený Usman Nurmagomedov (17-0), ktorý bude brániť svoj opasok v ľahkej váhe pred Brintom Primusom (12-3).

Ku galavečeru sa vyjadril aj aktuálny šéf organizácie Scott Coker: „Chceli sme fanúšikom dopriať veľkolepý večer a nie je lepší spôsob, ako predviesť týchto štyroch neuveriteľných šampiónov. Neviem sa dočkať Bellatoru 300, ktorý bude najväčšou udalosťou v histórii organizácie.“

Zdroj: Bellator MMA