Večer pred zápasom UFC sa dozvedela tragickú správu: Rakovina jej vzala ďalšiu blízku osobu

Zdroj: Instagram/@cortezmma

Program turnaja UFC Fight Night 227 priniesol okrem lákavých duelov hlavnej karty aj tradičné prelims zápasy. V jednom z nich si triumf na svoje konto pripísala aj Tracy Cortez (11-1). Američanka po jednomyseľnom rozhodnutí arbitrov zvíťazila v meraní síl mušej váhy nad Jasmine Jasudavicius (9-3). Po víťazstve však na tlačovej konferencii priznala citlivú i osobnú extra motiváciu, ktorá ju poháňala vpred.

Víťazka súboja začala svoju profesionálnu kariéru prehrou v auguste 2018. Odvtedy ale nespoznala premožiteľku a vo svojom poslednom vystúpení zaknihovala jedenástu výhru v rade. Návrat do klietky bol sťažený nielen dlhou prestávkou od športu, ktorá trvala od mája 2022, ale i smutnou udalosťou. Cortez na tlačovke v Nevade vysvetlila, že do boja vstupovala s neľahkými pocitmi. Všetko to spôsobila správa o smrti Glorie Cejudo.

„Bola mojou veľkou sestrou. Rakovina je hnusná choroba. Chcela som si ju uctiť a podať čo najlepší výkon. Tento zápas venujem jej,“ vravela americká zápasníčka. Zosnulá bola sestrou Henryho Cejuda (16-3), ktorý je na scéne UFC dobre známym športovcom. Gloria bojovala s rakovinou od roku 2021, no 15. septembra 2023, štyri dni pred svojimi 41. narodeninami, tejto chorobe podľahla.

Vychádzajúca hviezda ženského MMA teda venovala svoje nedávne víťazstvo osobe, ktorú považovala za veľmi blízku a vo svojom srdci pre ňu mala špeciálne miesto. Tracy tragicky prišla rovnakým spôsobom aj o svojho brata a bola to práve rodina Cejudovcov, ktorá jej vtedy v náročnom období poskytla oporu. Pomohli jej nájsť silu bojovať s depresiou a znovu získať kontrolu nad svojím životom.

Správa o nešťastí sa k 29-ročnej zápasníčke dostala v predvečer svojho súboja v nevadskej T-Mobile Arene. O emócie z večnej straty sa podelila s tamojšími novinármi: Bola som mimoriadne emotívna, pretože včera mi to oznámila moja rodina. Poznala som ju celý život, zomrel mi niekto naozaj blízky, takže som musela byť veľmi profesionálna i disciplinovaná a jednoducho sa ukázať,“ dodala.

Cortez ukázala odhodlanie pravej bojovníčky, zachovala chladnú hlavu, potlačila potrebné emócie a kanadskú oponentku zdolala na znak úcty pre blízku priateľku. Po pauze od MMA, ktorá trvala viac ako rok a štvrť, ju asi nemohli zastihnúť zložitejšie okolnosti na návrat. Nezdolaná tak ostáva už šesť rokov, no obdiv si tentoraz vyslúžila aj mimo klietky.

Zdroj: UFC, MaxMMA.sk, autor