Vážne pôjde v tejto váhe? McGregor oznámil dátum svojho veľkého návratu v UFC i meno súpera

Zdroj: Instagram / @thenotoriousmma

Conor McGregor (22-6) je späť. Od doby, čo sa jeho meno naposledy skloňovalo v súvislosti s bojom v klietke, ubehol už poriadne dlhý čas. Najnovšie vyjadrenie slávneho Íra však nasvedčuje tomu, že týmto dňom bude čoskoro koniec. V posledný deň roka 2023 zverejnil pre svojich fanúšikov video, na ktorom prezradil plán veľké návratu, meno oponenta aj váhový limit súboja. Svetové MMA sa má na čo tešiť.

Posledné vystúpenie dublinského rodáka na pôde UFC sa datuje k 10. júlu 2021. Po januárovej prehre s Dustinom Poirierom (29-8) zaknihoval rovnaký výsledok aj o necelý polrok v odvete. Tentoraz v tom ale zohrala značnú rolu nepríjemná zlomenina členka, ktorá ukončila zápas už po prvom kole. Od tohto momentu sa “The Notorious“ objavoval na portáloch len vďaka rôznym a jemu vlastným vyjadreniam či počinom. Túto etapu však chce uzavrieť a nasmerovať pozornosť verejnosti na svoje ďalšie meranie síl.

Dobre naladený a s pohárom vína v ruke oznámil McGregor čerstvú novinku. „Dámy a páni, prajem vám všetkým šťastný nový rok. Rád by som oznámil dátum môjho návratu. Návrat Notoriousa Conora McGregora, najväčší všetkých čias, sa uskutoční v Las Vegas na Medzinárodnom týždni boja, 29. júna a mojím súperom bude Michael Chandler,“ prezradil a pokračoval slovami, po ktorých nasledoval diabolský smiech: „Váha, pán Chandler, bude 185 libier (83,9 kg).“

Výber protivníka spoznal športový svet už počas druhého mesiaca roka 2023. Viacerí to brali ako výstrel do tmy, Američan ale stále veril, že vytúžený scenár a bitka proti írskemu súperovi by sa mohla stať skutočnosťou. Teraz to vyzerá, že stret oboch borcov sa udeje už o šesť mesiacov. „Ideme na to. Akákoľvek váha mi vyhovuje,“ reagoval Chandler (23-8) pre televíziu ESPN.

“Iron“ svoje skromné vyjadrenie obohatil priblížením na sociálnej sieti X. „Vždy som hovoril, že ťa chcem mať v najväčšej, najtvrdšej a najlepšej forme. Stredná váha mi pristane,“ odkázala 37-ročný zápasník preslávenému sokovi. McGregor sa doposiaľ predstavil v troch váhach – perovej (65,8 kg), ľahkej (70,3 kg) a welterovej (77,1 kg). V tomto smere tak na Conora čaká viditeľný skok hore. Pre kontroverzného bojovníka by to bol letný comeback po viac než troch rokoch absencie. UFC sa k tomuto plánu ešte oficiálne nevyjadrilo. Chandlerovo ostatné predstavenie sa spája s dátumom 22. november 2022. Aj on naposledy nastúpil proti Poirierovi a takisto si pripísal prehru.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, autor