V prípade Růžička nastal výrazný posun: Našli údajnú obeť napadnutia, hrozí mu pobyt za mrežami!

Tadeáš Růžička (zdroj: IG/tadyonee)

Všetko nasvedčuje tomu, že Tadeáš Růžička sa v klietke, respektíve ringu tak skoro nepredstaví. Verejnosťou stále rezonuje kauza zo začiatku júla, kedy sa na sociálnych sieťach „pochválil“ videom muža v bezvedomí, ktorého fackoval a nadával mu. Niekoľko minút predtým ho pritom mal údajne sám knokautovať.

Televízia CNN Prima informuje, že v prípade Tadeáša nastal tento týždeň významný posun. Policajti totiž českého bojovníka obvinili nie z jedného, ale hneď z dvoch trestných činov. Konkrétne ide o výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Jeden z najperspektívnejších zápasníkov uplynulých rokov by mohol v prípade dokázania viny putovať za mreže na tri roky.

„Kriminalisti už stotožnili a vypočuli poškodeného muža, ktorého sme hľadali aj prostredníctvom médií,“ cituje portál CNN Prima News slová hovorcu Polície Českej republiky Jana Daněka: „Následne, na základe získaných podkladov zahájili trestné stíhanie proti konkrétnemu mužovi za trestné činy výtržníctva a ublíženia na zdraví. V prípade odsúdenia mu hrozí až trojročný pobyt za mrežami.“

Okrem tohto prípadu policajné zložky v aktuálnom období preverujú aj údajný konflikt Tadeáša Růžičku z pražskej Letnej, kde mal konfrontovať dve ženy. V tejto veci však kompetentné zložky zatiaľ nemajú dostatok dôkazov na to, aby vzniesli obvinenia. Juniorský majster sveta v thajskom boxe už viackrát svojich sledujúcich vyzval, aby médiám neverili, pričom všetky obvinenia odmieta a tvrdí, že pravda čoskoro vyjde najavo.

Zdroj: CNN Prima News, autor