V ázijskej MMA organizácii padla historicky prvá červená karta!

Zdroj:

Nie, nie, nepreklikli sme sa, čítate správne. Karty už rozhodcovia nevyužívajú iba vo futbale. S prelomovou novinkou prišla prestížna ázijská organizácia ONE Championship. Pokiaľ to rozhodca uzná za vhodné, bojovníka môže napomenúť žltou kartou. Ak ale vytasí tú s červenou farbou, potrestaný je automaticky diskvalifikovaný. Koncept je teda takmer identický ako v najrozšírenejšom športe planéty.

Spomínané pravidlo mali fanúšikovia možnosť vidieť v praxi premiérovo na víkendovom turnaji ONE 166. Do historických štatistík sa neslávnym spôsobom navždy zapísal Arjan Bhullar (11-3). Veterán UFC bol za neaktivitu dvomi žltými kartami napomenutý už počas druhého kola. Keďže pasivita z jeho strany napriek tomu pretrvávala, rozhodca Herb Dean mu udelil rovno červenú. Doposiaľ nepoznaným spôsobom sa preto z triumfu tešil Amir Aliakbari (14-3).

Kanaďana ale diskvalifikácia zrejme príliš nerozhodila. K svojmu rohu síce vyslal niekoľko ležérnych gest, no o akomkoľvek výraznom protestovaní hovoriť nemožno. „Keď nechcete bojovať, prečo ste profesionálny bojovník? Rozhodne nepatrí medzi svetovú špičku vo vrcholových bojových umeniach. Arjan ma hlboko sklamal a myslím, že sklamal aj Indiu, ktorá sa na neho už nebude dívať ako na hrdinu,“ rozhorčene konštatoval generálny riaditeľ organizácie Chatri Sityodtong.

Prelomové udelenie karty vo svete MMA sa začalo bleskovo šíriť internetom. Mnoho priaznivcov si neveriacky myslelo, že ide iba o ďalší kreatívny výplod umelej inteligencie. Podobné momenty však budeme v klietkach s veľkou pravdepodobnosťou vídať čoraz častejšie. Zavedenie novinky kvituje veľká časť podporovateľov bojových športov, ktorí by obdobnú záležitosť prijali aj na pôde UFC.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk