Uznávaný tréner chváli Langera, ale… Toto mu môže prehrať zápas ešte pred začiatkom

Zdroj: OKTAGON MMA

Kalendárny rok 2023 je pre Pavla Langera (12-9) obdobím ako z rozprávky. Niekoľkoročná tvrdá práca vysokoškolského absolventa vyústila až do zisku opasku pre dočasného šampióna poloťažkej váhy. A fantastický scenár ešte stále neskončil. Už o necelé dva mesiace zabojuje o status kráľa divízie proti legende domácej scény. 

Košický rodák ani zďaleka nie je žiadnym zelenáčom. Súčasťou profesionálneho MMA je už vyše jednu dekádu. V OKTAGONe patrí k služobne najstarším bojovníkom, veď pod hlavičkou tejto organizácie pôsobí prakticky od jej úplných začiatkov. „Od nás s ním ešte v drevených dobách zápasil Jay Jay (Jan Gottvald pozn. red.) a porazil ho. Pavol však odvtedy urobil neuveriteľnú a famóznu prácu. Klobúk dole za to, kam to dotiahol,“ zložil veľký kompliment aktuálnemu dočasnému šampiónovi Martin Karaivanov, jeden z najlepších trénerov v tunajších končinách. 

Pavol Langer vstupoval do svojich posledných dvoch vystúpení ako outsider. Rafael Xavier (12-7) i Alexander Poppeck (16-5) ale papierové predpoklady nepretavili do reality a pred Slovákom sa museli skloniť. „Jediné, čo mu chýba, je nejaká osobnosť. Samozrejme, je skvelý chlapec, ale mám strach, aby sa mu Karlos nedostal do hlavy a nezožral ho ešte pred samotným zápasom. Pretože by v tomto prípade nemusel podať výkon, na ktorý bude mať určite natrénované,“ hovoril kouč napríklad Jiřího Procházku (29-3-1) v najnovšej epizóde relácie MMA Letem Světem. 

Karlos Vémola sa nikdy netajil tým, že na seba potrebuje vyvinúť tlak a proti svojmu oponentovi si vytvoriť nenávisť. Proti skromnému a pokornému východniarovi to však má naozaj náročné. Langer si navyše v ostatných mesiacoch získal náležitý rešpekt. „Urobil veľký posun a prial by som mu to. Ale mám rád aj Karlosa, takže nech vyhraje lepší,“ diplomaticky zakončil zakladateľ JETSAAM GYM Brno. 

Zdroj: MMA Letem Světem, autor