Usykov promotér reaguje na Furyho požiadavky: Dočkáme sa vysneného zápasu?

Aktuálne dve najväčšie boxerské mená ťažkej váhy sa už dlhšiu dobu doťahujú a ich dlho-očakávaný duel sa neustále odkladá. V minulosti sa najčastejšie hovorilo, že dejiskom zápasu budú arabské krajiny. Teraz to však vyzerá tak, že ak nepríde mimoriadne výhodná ponuka, tak sa súboj uskutoční na londýnskom Wembley.

Ďalším problémom sú ako inak financie. Fury prišiel s astronomickými požiadavkami a naopak Usykov promotér Alexander Krassyuk nie je ochotný pristúpiť na nič iné ako 50 na 50.

To sa samozrejme nepáči Furyho zástupcom, ktorí argumentujú, že vo svojej domovine bude anglický boxer oveľa väčším lákadlom, a tak si vyššiu odmenu zaslúži. Na to reagoval Krassyuk tým, že Usyk je držiteľom až troch opaskov a nie iba jedného ako je to v Tysonovom prípade.

Ak sa však tieto finančné jednania sfinalizujú, je pravdepodobné, že sa zápas konečne oficiálne ohlási aj s dátumom a miestom konania. „Som naozaj optimista. Jediná vec, ktorá môže poškodiť boj je Fury. Usyk je veľmi flexibilný, peniaze mu nikdy neprirástli k srdcu. Vie, že ak je v ringu úspešný, peniaze mu prídu do cesty.“

„Ale jediné, čo ma znepokojuje, je Tysonov postoj. Ale hlboko v mojom srdci verím, že má srdce bojovníka a prijme spravodlivé podmienky“ povedal pre Queensberry Promotions Krassyuk.

Zdroj: boxingnews24.com