Usyk po kontroverznej výhre poďakoval rodine a ukrajinskej armáde: Chce Furyho a všetky opasky

Oleksandr Usyk (zdroj: IG/usykaa)

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (21-0) zdolal Daniela Duboisa (19-1) v poľskom meste Vroclav a obhájil opasky organizácií WBO, IBF a WBA. Podal nielen kvalitný výkon v ringu, ale po víťazstve sa prihovoril verejnosti a nezabudol opomenúť ani ukrajinskú armádu, ktorej je vďačný za službu vlasti.

Stále neporazený bojovník mal dobrý začiatok zápasu, Duboisa zachytával šikovnými kombináciami a využíval chyby v jeho obrane. Brit sa však dostal do duelu a v piatom kole Usyka úspešne zasiahol, čo ním evidentne zatriaslo. Oleksandr išiel k zemi, avšak rozhodca úder označil za nelegálny. Ukrajinec dostal päť minút na to, aby sa dal dokopy, ale bolo na ňom cítiť, že nie je v pohode, v akej do merania síl vstupoval. Práve údajná nepovolená rana pod pás rozdelila fanúšikov na dva tábory.

Dubois bol agresívny, tvrdo a presne triafal. Usyk mu ale zdatne sekundoval a v kole číslo osem dostal svojho súpera na zem. V tom nasledujúcom prišiel koniec zápasu po tom, čo rodák z mesta Simferopoľ poslal rivala na kolená a rozhodca začal počítať. Daniel sa nedokázal postaviť a bolo po všetkom.

Autor 21 kariérnych triumfov následne prehovoril smerom k verejnosti. „Cítim sa dobre. Som vďačný môjmu tímu, mojej rodine a mojim deťom. Ľúbim vás. Som vďačný mojej krajine a ukrajinskej armáde. Za všetko vám veľmi pekne ďakujem. Box je tvrdý šport, ale ja som kvalitný. Je to box, milujem ho. Rešpektujem svojho súpera, ale toto nie je balet. Toto je šport kráľov,“ priniesla jeho slová britská televízia Sky Sports.

Usyk už má v hlave aj to, s kým by chcel bojovať najbližšie. Rád by získal posledný opasok, ktorý mu chýba, WBC. Jeho držiteľom je Brit Tyson Fury (33-0-1). „Som pripravený. V ďalšom zápase chcem bojovať s Tysonom Furym. Teraz si ale pôjdem oddýchnuť, pospať si a najesť sa. Neviem sa dočkať, kedy prídem domov a uvidím svoje deti. Chýba mi rodina,“ zakončil ukrajinský člen ťažkej váhy.

Zdroj: Sky Sports, autor