Úmrtie zasiahlo celú rodinu: Talentovaná šampiónka pokračuje v odkaze zosnulej sestry

Zdroj: Instagram/@angelaleemma

Angela Lee (11-3) je späť. Držiteľka opasku mušej váhy v organizácii ONE Championship ohlásila návrat do sveta bojových športov. Stalo sa tak po tragickej udalosti, ktorá jej najbližších zasiahla na konci roka 2022. Svet navždy opustila jej mladšia sestra Victoria Lee, ktorá bola veľmi talentovanou zápasníčkou. Bojovnícka rodina na osem mesiacov zmizla zo scény a nevedelo sa, či sa niekto z jej členov ešte vráti pod svetlá reflektorov. Čas ale ukázal, že áno.

Leeovci začiatkom leta opäť otvorili rodinný gym United MMA. Po dlhom hluchom období sa do ich telocvične vrátila športová vášeň i radosť, ktorú im zobral december 2022. Spoločne dospeli k tomu, že odkaz mladej Victorie by nemal zapadnúť prachom a reprezentovať by ho mal každý športovec, ktorý vstúpi do ich gymu.

Angela sa rozhodla predať cenné informácie ďalej a začala organizovať semináre pre bojovníkov. Od konca minulého roka sa venovala charitatívnym činnostiam, najmä rodinám, ktoré si prešli podobnou bolesťou ako ona. Smrť sestry ju výrazne trápila, dlho netušila, kam sa jej kariéra uberie

So skupinou zápasníkov založila neziskovú organizáciu Fight Story, pomocou ktorej rozprávajú svoje zápasové zážitky a skúsenosti ďalšej generácii. Pripravujú ich na životné i športové prekážky a pomáhajú im s duševným zdravím či správnym nastavením mysle. Celú sumu vyzbieraných výťažkov venuje práve charitatívnej činnosti. Sloganom jej hnutia sú slová zosnulej: „Objavte svoju veľkosť.“

Rodáčka z Vancouveru rieši aj svoj súťažný návrat do klietky, na ktorý priaznivci nedočkavo striehnu. Priblížiť svoju budúcnosť by mala na turnaji ONE Fight Night 14, na ktorom má v pláne veľké oznámenie. Práve na tomto podujatí sa bude bojovať o dočasný titul v jej váhe. „Myslím, že fanúšikovia po celom svete majú množstvo otázok. Buďte trpezliví. Angela na všetky otázky odpovie 29. septembra,“ odhalil prezident singapurskej organizácie Chatri Sityodtong v rozhovore pre bjpenn.com.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor