Ukrajinský bojovník takmer prišiel o život: Chaos, krádež auta a streľba!

Egor Kostyuchenko (zdroj: Twitter/SamOropezaPHL)

Chvíle, na ktoré nebude spomínať s obľubou. Ukrajinský MMA bojovník Egor Kostyuchenko (4-0) má za sebou traumatizujúci zážitok. Tréningovému partnerovi UFC hviezdy Seana Bradyho (15-1) ukradli auto. K celému incidentu došlo počas tohto týždňa.

Šialená udalosť sa stala v stredu v americkom meste Philadelphia. O udalosti informoval prostredníctvom sociálnych sietí práve vyššie spomínaný Sean Brady, ktorý chcel, aby sa informácia dostala k čo najvyššiemu počtu ľudí. Egor Kostyuchenko si popri MMA kariére privyrába rozvozom jedla pre Uber Eats, pričom pri jednej z donášok zažil scénu ako z akčného filmu.

Na 25-ročného Ukrajinca začali neznámi páchatelia strieľať a pokúsili sa mu ukradnúť auto. Doposiaľ v klietke neporazený bojovník sa ale svojho Mercedesu odmietol vzdať a zavesil sa na dvere auta, v ktorom zlodej unikal z miesta činu. „Tento chalan má skóre 4-0 a tvrdo pracuje, aby si splnil svoje sny. A potom sa mu v USA stane niečo takéto, je to devastujúce,“ hneval sa jeho americký tréningový partner Sean Brady.

Napriek obrovskej snahe, odvahe a nebojácnosti o auto napokon prišiel. „Dáme dokopy zbierku, aby sme mu pomohli zarobiť nejaké peniaze, či už na auto samotné alebo na veci, ktoré v ňom mal,“ dodal americký MMA bojovník. Talentovaný rodák z krajiny našich východných susedov vyviazol z incidentu bez zranení. Vzhľadom na všetky okolnosti mohla situácia vyvrcholiť tragicky.

Egor Kostyuchenko doposiaľ absolvoval štyri profesionálne zápasy, pričom z každého odchádzal so zdvihnutou rukou. Jednotlivé duely absolvoval vo všetkých prípadoch pod hlavičkou inej organizácie – trikrát vo svojom rodisku, raz v Thajsku. Až trikrát ukončil svojich súperov pred časovým limitom, raz sa radoval z víťazstva po jednomyseľnom rozhodnutí na body.

Zdroj: MaxMMA.sk