Ukázala bojové srdce a dostala druhú šancu: Slovenka zabojuje o finále zámorskej pyramídy

Zdroj: Instagram/@veronika.smolkova.02

Za morom si výkonmi a vystupovaním získala priazeň organizátorov. Veroniku Smolkovú (2-1) už 12. augusta čaká semifinálový súboj v pyramíde bantamovej váhy zámorskej organizácie United Fight League. Mladý talent zo stredného Slovenska vo svojom štvrtom profesionálnom zápase zabojuje o cenný postup do finále. 

Stále len 21-ročná rodáčka z Revúcej pocestuje kvôli športovým povinnostiam za veľkú mláku už po tretí raz. „Beriem to ako veľké plus, keďže viem, čo ma čaká. Už viem, ako budem vyčerpaná z cesty a jet lagu. Je to aj pre mňa menší stres. Poznám tých ľudí, bojovníkov, organizátorov,“ vysvetľovala v rozhovore pre webový portál bbonline.sk

Keď dostala pozvánku do USA po prvý raz, na konte mala iba jediný profesionálny duel. Americký debut jej podľa predstáv nevyšiel, domácej Zurine Turrey (2-0) podľahla na body. Vedenie organizácie UFL však zaujala natoľko, že do turnaja ju vrátili. „Predpokladám, že druhú šancu som dostala hlavne preto, že u mňa videli to bojovné srdce a lásku k tomuto športu. Každý videl ten úder, ktorý ma skoro vypol. Odvtedy si nepamätám nič, bojovala som čisto srdcom,“ vrátila sa k svojej premiére reprezentantka banskobystrického Dracula MonacoBet Gymu.

„Veľkú rolu zohralo aj to, že som bola profesionálna v robení váhy, zatiaľ čo súperka vtedy prevážila. Verím, že som ich zaujala aj ako osoba – prístupom a vekom,“ pokračovala nádej tunajšieho sveta bojových športov. Príležitosť na reparát využila najlepším možným spôsobom. Kaylu Yontef (1-2) zdolala v očiach všetkých bodových rozhodcov. 

Stret o finálovú miestenku zvedie so skúsenou 33-ročnou Brittney Cloudy (5-5). Čo by mohlo na nadchádzajúcu oponentku platiť? „Tým, že je odo mňa možno o dvadsať centimetrov vyššia, si ma bude chcieť oťukávať, držať od seba, do toho dávať kolená a lakte. Ja jej to nemôžem dovoliť. Tréneri si myslia, že ma bude chcieť zobrať aj na zem, takže musím byť pripravená na každý aspekt boja,“ uvedomuje si veľká nádej slovenského MMA Veronika Smolková. 

Zdroj: bbonline.sk, autor