UFC v Saudskej Arábii: Chimaev nastúpi proti bývalému šampiónovi, atraktívne sú ale aj ďalšie zápasy!

UFC.

Nie je to tak dávno, čo sa v zámorských médiách rozoberalo, že najväčšia svetová organizácia zmiešaných bojových umení mala byť donútená zrušiť turnaj v Saudskej Arábii z dôvodu nespokojnosti s tým, akí bojovníci sa na karte mali predstaviť. Vraj to neboli dosť atraktívne mená. To či to bola pravda sa asi nedozvieme, ale jedno je isté, po preložení podujatia prišlo UFC s iným typom zápasov.

A ak hovoríme o inom type zápasov, máme na mysli to, že uvidíme viacero hviezdnych bojovníkov. Tým najzaujímavejším je asi návrat Khamzata Chimaeva (13-0), ktorý sa v strednej váhe stretne s bývalým šampiónom UFC. Avšak nebude to iba o ňom. V akcii uvidíme Kelvina Gasteluma (18-9), Sharabutdina Magomedova (12-0) alebo Sergeia Pavlovicha (18-2).

Čo sa týka Chimaeva, ten sa v hlavnom dueli večera predstaví proti Robertovi Whittakerovi (25-7). Reprezentant spojených arabských emirátov sa do klietky vráti po prvýkrát od októbra minulého roka. Pri pohľade na rebríček strednej váhy UFC fanúšikovi je zrejmé, že pôjde o titulový eliminátor o stret so šampiónom Dricusom Du Plessisom (21-2).

Ako ďalej na sociálnej sieti X oznámil prezident UFC Dana White, v Saudskej Arábii si fanúšikovia užijú zápasy ako napríklad: Sergei Pavlovich vs. Alexander Volkov (37-10), Kelvin Gastelum vs. Daniel Rodriguez (17-4) či ten v poloťažkej váhe medzi Johnnym Walkerom (21-8) Volkanom Oezdemirom (19-7). Zaujímavosťou je, že Saudská Arábia bude 22. júna po prvýkrát dejiskom galavečera UFC. Ďalší významný krok pri vstupe do regiónu bude za „veľkou mlákou“ možné sledovať na kanále ABC.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk