VIDEO: Rekordér UFC Miller úspešný, Ankalaev v odvete nezaváhal a zvíťazil na knokaut!

MMAJunkie.com

Najväčšia svetová organizácia zmiešaných bojových umení má za sebou ďalší z úspešných víkendov. V noci zo soboty na nedeľu (z 13 na 14. január) sa v nevadskom centre Apex uskutočnil turnaj UFC Fight Night: Ankalaev vs. Walker 2. Aj keď išlo na prvý pohľad o menší galavečer, fanúšikovia bojových športov si prišli na svoje. Na karte sa predstavili mená ako Johhny Walker (21–7), Magomed Ankalaev (17–1–1) či Maurio Bautista.

Hlavný duel večera sa odohral medzi dvojicou najlepších poloťažkých váh na svete Johhnym Walkerom a Magomedom Ankalaevom. Na rozdiel od prvého duelu sa ale tentokrát duel bez výsledku neskončil. V druhom kole na technický knokaut zíťazil. druhý menovaný zápasník.

Walker bol v úvode lepším bojovníkom, spoliehal sa predovšetkým na pohyb a zasahovanie dobrých calf kickov, avšak stačil jeden pravý hák a súboj bol ukončený. Tridsaťjedenročný Rus zaknihoval ďalšie víťazstvo v rade a ako trojka poloťažkej váhy UFC sa priblížil k duelu o titul. To potvrdil aj tréner šampióna divízie Alexa Pereiru a legenda MMA Glover Teixeira na sociálnej sieti X. „Skvelý knokaut, čoskoro sa uvidíme,“ odkázal.

Šikovný Bautista a famózna práca veterána UFC

Atraktívnu trojkolovú bitku predviedla dvojica bojovníkov vo váhe do 61,2 kg Mario Bautista (14–2) a Ricky Simón (20–5). Zástupca tímu MMA Lab sa so skúsenejšieho súpera nezľakol a od začiatku dominoval v postoji. Najviac jednostranným kolom sa ukázala byť tretia päťminútovka, kedy Bautista efektívnym boxom a tlakom vymazal všetku snahu Simóna zvrátiť nepriaznivý výsledok.

Tridsaťročný rodák z Winnemuccy v Nevade si nakoniec pripísal výhru na body, ktorá bola pre neho už šiesta v poradí. Úspech to bol o to väčší, že v podobe Simóna išlo o rebríčkovo nasadeného bojovníka. „Mám teraz šesť výhier v rade, práve som porazil trinástku (bantamovej, pozn. red.) divízie. Ďalší cieľ je dostať sa do TOP 10, taký zápas s Robom Fontom, to by bolo niečo,“ povedal po súboji držiteľ hnedého pásu v brazílskom džiu džicu.

Skvelým výkonom sa na turnaji ukázal i jeden z najrešpektovanejších bojovníkov naprieč celou UFC Jim Miller (37–17). Američan si v rekordnom 43 vystúpení pod farbami americkej organizácie na škrtenie poradil s Gabielom Benitézom (23–11).

VÝSLEDKY UFC FIGHT NIGHT 234: WALKER VS. ANKALAEV

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS: 

Joshua Van vs. Felipe Bunes (TKO, 2. kolo, 4:31)

Nikolas Motta vs. Tom Nolan (TKO, 1. kolo, 1:03)

Jean Silva vs. Westin Wilson (TKO, 1. kolo, 4:12)

Farid Basharat vs. Taylor Lapilus (jednomyseľné rozhodnutie 30–27, 30–27, 30–27)

Marcus McGhee vs. Gastón Bolaños (TKO, 2. kolo, 3:29)

Preston Parsons vs. Matthew Semelsberger (jednomyseľné rozhodnutie 30–27, 30–27, 30–27)

HLAVNÁ KARTA:

Waldo Cortes-Acosta vs. Andrei Arlovski (jednomyseľné rozhodnutie 29–28, 29–28, 29–28)

Brunno Ferreira vs. Phil Hawes KO, 1. kolo, 4:55)

Mario Bautista vs. Ricky Simón (jednomyseľné rozhodnutie 30–27, 30–27, 29–28)

Jim Miller vs. Gabriel Benítez (škrtenie RNC, 3 kolo, 3:25)

Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker (TKO, 2. kolo, 2:42)

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk