UFC prichádza o dve známe mená: Končí aj šampiónka a priekopníčka slamovej divízie

Joanna Jedrzejczyk (zdroj: IG/joannajedrzejczyk)

Definitívne ukončili životnú etapu spojenú s kariérou profesionálnych športovcov. Bývalá šampiónka slamovej váhy UFC Joanna Jedrzejczyk (16-5) a veterán strednej divízie elitnej ligy sveta Ian Heinisch (14-5) oficiálne potvrdili, že ich už v profesionálnom MMA neuvidíme.

Jedrzejczyk odišla do dôchodku v roku 2022, keď na turnaji UFC 275 prehrala so Zhang Weili (23-3). Chcem byť mamou, chcem sa realizovať vo vlastnom biznise. Tréningu bojových umení som venovala dve dekády, čo je viac, než polovica môjho doterajšieho života. Ďakujem za všetko, mám vás rada,“ povedala vtedy po dueli. Aj po tejto porážke však bola súčasťou antidopingového programu najväčšej MMA organizácie na svete.

Teraz je jej koniec oficiálne potvrdený a niekdajšia držiteľka opasku slamovej váhy sa už do profesionálneho kolotoča zmiešaných bojových umení s určitosťou nevráti. Počas aktívnej činnosti stihla 21 zápasov, z ktorých sa jej podarilo vyhrať 16 a v piatich prípadoch išlo o titulovú obhajobu. Obrovské zásluhy za rozvoj spomínanej divízie jej dávnejšie pripísal legendárny Daniel Cormier.

S UFC sa lúči aj Ian Heinisch, ktorý sa naposledy predstavil v oktagone v júli 2021. Aktuálne opúšťa antidopingový program UFC a dáva si prestávku s neurčitou dĺžkou trvania. „Hurikán“ vyjadril obavy ohľadom svojho zdravotného stavu. Musím podstúpiť nejakú liečbu a dať sa dokopy,“ prehovoril autor štrnástich kariérnych triumfov.

„Uzdravenie je mojím hlavným cieľom. Je to ťažký krok, bola to dlhá cesta, ale toto jednoducho musím urobiť. Viem, že svojej hlave nemôžem robiť už tak zle ako doteraz. Skrátka to nejde,“ dodal muž, ktorý sa medzi elitu sveta dostal skrz Dana White Contender Series. Američan stihol v UFC absolvovať sedem zápasov so skóre 3-4. Až päť z týchto stretov skončilo bodovým rozhodnutím.

Zdroj: MMA Fighting, autor