UFC oznámilo veľký turnaj v Európe, chýbať by nemali najväčšie hviezdy!

UFC.

Ak hovoríme o najlepšej svetovej organizácie zmiešaných bojových umení, musíme zmieniť, že potom, ako svet začiatkom roka 2020 zasiahla pandémia COVID-19, rozmach turnajov v Európe sa zastavil. UFC sa odvtedy vrátilo iba do Anglicka a Francúzska a vždy s menšími podujatiami. No to, o čom fanúšikovia snívali dlhé roky, sa konečne splní.

Americká organizácia UFC oznámila, že sa v lete vráti na starý kontinent. A nebude to len tak hocijaký návrat. Ako v stredu informoval zámorský portál MMAFighting.com, po ôsmich rokoch sa anglickí fanúšikovia dočkajú číslovaného galavečera. Turnaj UFC 304 sa uskutoční 27. júla v aréne Co-op Live v Manchesteri.

Čo sa týka bojovníkov, ktorí by mohli v Anglicku nastúpiť, medzi najčastejšie spomínaných patrí aktuálny šampión welterovej váhy Leon Edwards (22-3) a dočasný kráľ ťažkej divízie Tom Aspinall (14-3). Druhý menovaný sa dokonca ohľadom svojej účasti už pozitívne vyjadril. Nech je to tak alebo inak, najkontroverznejšou časťou pre mnohých pri oznámení bolo to, že sa podujatie odohrá v tradičných časoch prispôsobených pre americké publikum. Zatiaľ čo večer odštartuje o polnoci SEČ, hlavná karta je na rade o štvrtej ráno.

UFC sa s číslovaným galavečerom na britské ostrovy vráti po ôsmich rokoch. Naposledy sa tak stalo 8. októbra 2016. Na UFC 204 vtedy vystúpil šampión strednej divízie Michael Bisping (30-9), Jimi Manuwa (17-6) alebo Gegard Mousasi (49-9-2). Zaujímavosťou je, že v prvej polovici karty sa ukázal aj Leon Edwards.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk