UFC: Ortega otočil nepriaznivý vývoj duelu ako z veľkej knihy, Royval odplatil prehru bývalému šampiónovi!

MMAFighting.

Po viac než štyroch rokoch a historicky po šiestykrát zavítala do Mexika najlepšia svetová organizácie zmiešaných bojových umení. V noci zo soboty na nedeľu sme v aréne CDMX videli dohromady dvanásť súbojov. Aj keď na poslednú chvíľu vypadol kvôli zdravotným problémom z karty talentovaný Raul Rosas Jr. (8-1), o zaujímavé momenty rozhodne nebola núdza.

Turnaj UFC Fight Night 237 bol zložený predovšetkým z menej známych domácich bojovníkov, no šesť ukončení pred limitom a atraktívne zápasy hviezd ako Yair Rodriguez (19–5) či Brandon Moreno (21–8–2) jasne ukázali, že aj menšie podujatie dokáže zaujať. A diváci? Tí vytvorili v Mexico City neopakovateľnú atmosféru. Veď bodaj by aj nie, keďže príchod americkej organizácie do ich domoviny je pre nich vždy sviatkom.

Azda najočakávanejším duelom večera bol ten medzi Yairom Rodriguezom a Brianom Ortegom (16–3). Obaja patria k absolútnej svetovej špičke v perovej divízii a prípadná výhra by jednému či druhému výrazne pomohla k tomu, aby mohol vyzvať aktuálneho šampióna Iliu Topuriu (15-0). Aby toho nebolo málo, išlo o odvetu z júla 2022, kedy si Ortega nešťastne zranil rameno.

Otočka Ortegu, nevýrazný Moreno

Yair začal stret naozaj vo veľkom štýle. Úvodné minúty vďaka kombinácii kopov a úderov dokonale rozhodil svojho súpera a bol blízko tomu, aby duel ukončil predčasne knokautom. „T-City“ naopak ukázal obrovskú nezlomnosť. Brian začal nepriaznivý vývoj otáčať v druhom kole. Postupne našiel cestu, ako dostať Rodrigueza na zem. Napriek tomu, že to spočiatku nevyzeralo vážne, na začiatku tretej päťminútovky sa už Ortega ocitol vo víťaznej pozícii (full mount, pozn. red.), odkiaľ Yairovi úspešne nasadil škrtenie arm-triangle.

Tridsaťtriročný zápasník sa z víťazstva tešil po tri a pol roku. Ak hovoríme o číslach, tak v hlavnom dueli večera odplatil Brandon Royval (16–7) prehru z novembra 2020 Brandonovi Morenovi. V päťkolovom dueli bol Američan presnejším a aktívnejším bojovníkom, pričom bývalému šampiónovi mušej váhy UFC nedal ani na okamih vydýchnuť. „Som skutočný gangster. V mušej váhe som tým najlepším. Počul som, že tu je Pantoja (terajší šampión divízie, pozn. red.), poďme si to dať opäť,“ uviedol v rozhovore po zápase Royval.

VÝSLEDKY UFC 298:

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS:

Muhammad Naimov – Erik Silva (TKO – zranenie, 1. kolo, 0:44)

Ronaldo Rodríguez – Denys Bondar (rear-naked choke, 2. kolo, 4:59)

Felipe dos Santos – Victor Altamirano (bodové rozhodnutie, 27-30, 29-28, 29-28)

Farès Ziam – Claudio Puelles (bodové rozhodnutie, 28-29, 30-27, 29-28)

Edgar Chávez – Daniel Lacarda (triangle choke, 1. kolo, 2:17)

Jesús Santos Aguillar – Mateus Mendoça (bodové rozhodnutie, 28-29, 29-28, 29-28)

Raoni Barcelos – Christian Quiñonez (rear-naked choke, 3. kolo, 2:04)

MAIN CARD:

Manuel Torres – Chris Duncan (rear-naked choke, 1. kolo, 1:46)

Jasmin Jaregui – Sam Hughes (bodové rozhodnutie, 30-27, 30-27, 30-27)

Daniel Zellhuber – Francisco Prado (bodové rozhodnutie, 29-28, 29-28, 30-27)

Brian Ortega – Yaír Rodriguez (arm-triangle, 3. kolo, 0:58)

Brandon Royval – Brandon Moreno (bodové rozhodnutie, 48–47, 46–49, 48–47)

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk