UFC ON ESPN 52: Brutálne KO v hlavnom zápase a obrovská kritika skúseného rozhodcu!

Instagram/@ufc

Prvý decembrový víkend nebol nabitý len na domácej scéne, kde ste aj spolu s nami mohli sledovať galavečer FNC 5 či RFA 14, no uskutočnil sa takisto turnaj najprestížnejšej MMA organizácie. Podujatie UFC ON ESPN 52 v americkom Austine prinieslo množstvo zaujímavých momentov a my si ich teraz zhrnieme.

Zápasová karta nám priniesla bohatú porciu dvanástich súbojov. Bol to však veľmi rýchly večer. Na body totiž skončili len tri duely a zvyšok museli rozhodcovia predčasne ukončiť. Najviac očaril Arman Tsarukyan (21-3), ktorý v hlavnom zápase po minúte a štyroch sekundách knokautoval Beneila Dariusha (22-6-1) a domov si celkom zaslúžene odniesol bonus za výkon večera.

Talentovaný 27-ročný arménsky bojovník nastúpil proti skúsenejšiemu protivníkovi s jasným cieľom. Chcel suverénne vyhrať a prihlásiť sa tak o titulovú šancu v ľahkej divízii. To sa mu aj podarilo, keď Dariusha nekompromisne ukončil už po 64 sekundách. Najskôr ho vypol tvrdým kolenom a následnými údermi na zemi už len dokončil svoju prácu.

Ani turnaj UFC ON ESPN 52 sa ale nezaobišiel bez kontroverzie. O tú sa postaral elitný rozhodca Kerry Hatley v zápase Jalin Turner (13-7) vs. Bobby Green (31-14-1) a od odbornej verejnosti i fanúšikov si vyslúžil poriadnu kritiku. Podľa mnohých mal duel ukončiť oveľa skôr. Čo sa vlastne stalo?

Druhý menovaný bojovník čelil v závere prvého kola poriadnej spŕške úderov, lenže rozhodca svoj zásah stále odďaloval a podľa všetkého prepásol ideálny moment na ukončenie. Hatley jasne videl, že Green je otrasený a nevyvíja žiadnu aktivitu, no Turnera napriek tomu nezastavil. Ten teda do svojho súpera ďalej búšil hlava-nehlava, až kým neupadol do úplného bezvedomia.

Z konania skúseného arbitra boli zaskočení azda všetci prítomní. „Hatley je skvelý, ale na čo čakal? Je to jednoduché. V hre sú ľudské životy a ich dlhodobé zdravie. To, čo predviedol, bolo odporné a hanebné. Stavím sa, že keby bol on sám tvárou smerom nadol a ľudia by ho takto bili, chcel by, aby to skončilo čo najskôr,“ nebral si servítku pred ústa rozhorčený bývalý bojovník a momentálne známy komentátor či analytik Michael Bisping (30-9).

VÝSLEDKY UFC ON ESPN 52

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS:

Veronica Hardy vs. Jamey-Lyn Horth (bodové rozhodnutie)

Wellington Turman vs. Jared Gooden (submisia, 2. kolo, 1:11)

Rodolfo Bellato vs. Ihor Potieria (KO/TKO, 2. kolo, 4:17)

Drakkar Klose vs. Joe Solecki (KO/TKO, 1. kolo, 1:41)

Zachary Reese vs. Cody Brundage (KO/TKO, 1. kolo, 1:49)

Miesha Tate vs. Julia Avila (submisia, 3. kolo, 1:15)

MAIN CARD:

Punahele Soriano vs. Dustin Stoltzfus (submisia, 2. kolo, 4:10)

Clay Guida vs. Joaquim Silva (bodové rozhodnutie)

Sean Brady vs. Kelvin Gastelum (submisia, 3. kolo, 1:43)

Rob Font vs. Deiveson Figueiredo (bodové rozhodnutie)

Jalin Turner vs. Bobby Green (KO/TKO, 1. kolo, 2:49)

Beneil Darisuh vs. Arman Tsarukyan (KO/TKO, 1. kolo, 1:04)

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber