UFC sa čoskoro spojí s ďalším gigantom: Meno Dana White v predstavenstve chýba!

Zdroj: YouTube.com/TheMacLife

Už v apríli sa objavili prvé informácie o tom, že spoločnosť Endeavor, pod ktorú spadá od roku 2016 aj UFC, sa chystá na nákup ďalšieho giganta, ktorým je WWE. Obe organizácie by mali následne patriť do jedného veľkého impéria. Do úspešného konca by sa malo všetko dotiahnuť už v septembri.

Na začiatku mala verejnosť o tomto zlúčení iba veľmi málo informácií, čo sa však začalo meniť. Teraz už vieme, že koncom budúceho mesiaca by malo UFC a WWE figurovať pod verejne obchodovateľnou spoločnosťou s názvom TKO Holding. Jej hodnota bude činiť 21 miliárd dolárov. Zmluva ohodnocuje UFC na 12,1 miliárd dolárov a WWE na 9,3 miliárd.

Podľa dohody by mali všetci akcionári WWE previesť svoj existujúci kapitál do novej spomínanej spoločnosti, ktorá sa objaví na newyorskej burze. Endeavour bude väčšinovým vlastníkom s 51 % podielom a akcionári WWE budú mať zostávajúcich 49 %.

V predstavenstve TKO Holding by sa mal za WWE objaviť jeho doterajší šéf Vince McMahon, ktorý bude zastávať pozíciu výkonného predsedu, CEO Endeavour Ari Emanuel nezmení svoju funkciu, no chýbať by mala hlavná tvár elitnej MMA ligy Dana White. Aj naďalej by však mal zastávať miesto prezidenta UFC. Prezidentom WWE bude Nick Khan.

Vince McMahon prezradil, že fanúšikovia sa budú mať skutočne na čo tešiť: „Všetky Wrestlemánie dokopy sa nevyrovnajú tomu, čo budeme spoločne s UFC robiť.“ White sa zasa v minulosti na tlačovej konferencii vyjadril, že veľa zmien neočakáva. „Z biznisovej stránky veľmi podporujem túto dohodu. Veľa sa však toho nezmení. My budeme naďalej robiť to, čo robíme a oni tiež.“

Zdroj: The Wrap, InsideSport, autor