UFC 300: Gaethje bude na turnaji obhajobať BMF pás proti bývalému šampiónovi!

bleacherreport.com

Jubilejný turnaj najväčšej organizácie zmiešaných bojových umení na svete. Aprílový galavečer UFC 300 ponúkne fanúšikom viaceré zápasy hviezd ako Weilli Zhang (24–3), Charles Oliveira (34–9–1), Jiří Procházka (29–4–1) či Bo Nickal (5–0). Aby toho nebolo málo, po utorku poznáme ďalšie dva skvelé súboje na galavečeri, ktorý sa odohrá 13. apríla v aréne T-Mobile v Las Vegas.

Ako na sociálnych sieťach oznámil priamo prezident UFC Dana White, na turnaji uvidíme po prvýkrát v histórii obhajobu pásu BMF (Baddest Mother F***er, pozn. red.). V súboji pritom jeho súčasného držiteľa Justina Gaethjeho (25–4) vyzve bývalý šampión perovej váhy Max Holloway (25–7).

„Dvaja najlepší postojári v tomto športe, dvaja najviac odolní a agresívni chlapi v hre. Gaethje ničí všetkých tvrdými leg kickmi, pričom v oboch rukách má neuveriteľné granáty. Max je mnohými považovaný za najlepšieho boxera v MMA, veľa súperov z prvej desiatky ukončil tak, že pri ňom vyzerali ako amatéri. Dvaja bojovníci, ktorí sú tým najlepším z oboch divízií. Bude to na päť kôl o pás BMF,“ povedal v upútavke na X hlavný zástupca UFC.

Holloway sa vráti ku koreňom, na turnaji uvidíme aj dlhoročných veteránov UFC

Justin Gaethje získal pás BMF v poslednom zápase, kedy knokautoval krajana Dustina Poiriera (29–8) v prvom kole. Na druhej strane sa Max Holloway po dlhej dobe predstaví vo váhovej kategórii, v akej pred skoro štrnástimi rokmi mal svoj prvý profesionálny duel MMA. Naposledy sa do ľahkej váhy vydal v súboji o dočasný titul proti Dustinovi Poirierovi na turnaji UFC 236 v apríli 2019. V súčasnosti je na vlne dvoch výhier. Obľúbenec fanúšikov v minulosti držal pás perovej divízie takmer tri roky – od decembra 2016 do decembra 2019.

White taktiež oznámil, že na podujatí UFC 300 uvidíme aj rekordéra v počte zápasov v histórii UFC Jima Millera (37–17–1), ktorý si zmeria sily s veteránom organizácie Bobbym Greenom (31–15–1).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk