Tvrdou bombou chcel vypnúť rozhodcu! Šialená reakcia bojovníka, adrenalín mu zatemnil rozum

Zdroj: X / @casualmmainc

Po zatvorení klietky a odštartovaní MMA zápasu začína pôsobiť na prítomných značná dávka tlaku. Podliehajú mu nielen zápasníci, ale aj rozhodcovia, ktorí ani zďaleka nemajú jednoduchú úlohu. Rozhodnutia arbitrov sú do veľkej miery vecou subjektívneho pohľadu a často čelia vlne kritiky. Bojovníkov zase ovplyvňuje aj nemalá porcia adrenalínu, a ten v istom okamihu preberá velenie nad skutkami športovca. Niečo podobné sa stalo v dueli, ktorý uverejnil profil Casual MMA na sociálnej sieti X.

Dôvodov na prerušenie súboja je hneď niekoľko. Niekedy to môže byť nízka aktivita účastníkov, nepovolený faul, čas na ošetrenie či ochrana zdravia. Inokedy je to nepovolené pridržiavanie sa klietky, ktoré zápasníci využívajú na udržanie stability či pomoc pri postavení sa zo zeme. V tej chvíli si to pod náporom boja absolútne nemusia uvedomiť. Na rad vtedy prichádza pozorné oko rozhodcu.

Každý z arbitrov je na podobný čin inak háklivý a posudzuje jeho intenzitu. Dotyčným to z času na čas prejde bez napomenutia, no vo vyššie spomínanom prípade sa tak nestalo. Jeden z borcov sa chcel vymaniť zo zovretia súpera, ktorý sa mu snažil chytiť obe nohy, výrazne sa pridržal pletiva a postavil sa na nohy. Práve to sa zrejme nepáčilo rozhodcovi, prišiel bojovníka napomenúť, no ten ho strčil a začal sa konflikt.

Nasledovalo rázne vysvetľovanie tvárou v tvár, po ktorom arbiter nie zanedbateľnou silou drgol bojovníka tesne pod oblasť krku. Športový i osobný rešpekt šiel hneď bokom. Reakcia na seba nenechala čakať ani malý moment a prišiel pomerne tvrdý úder, ktorý pri pomalšom reflexe mohol poslať rozhodcu priamo na zem. Ten zápas okamžite ukončil a na scénu vbehli členovia tímov, aby oboch kohútov nadobro rozdelili.

S okomentovaním celej situácie fanúšikovia zmiešaných bojových umení na sociálnej sieti X neváhali. Jedna skupina priaznivcov má jasno v tom, že toto by si trénovaný zápasník smerom k arbitrovi dovoliť rozhodne nemal. Druhá vlna názorov sa niesla v duchu, že celú spŕšku spustil práve rozhodca, ktorý si odstrčenie mohol odpustiť, prípadne do toho nemusel vložiť takú intenzitu.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor