Trenky legendárneho boxera idú do dražby: Nový majiteľ zaplatí milióny!

Zdroj: Instagram/@muhammadali, @neilleiferphotography

Keď sa povie jeho meno, zbystria pozornosť azda všetci fanúšikovia bojových športov. Muhammad Ali (56-5) preslávil box ako nikto predtým a zaslúžene sa radí medzi najväčšie legendy. Svet opustil pred takmer ôsmimi rokmi, no jeho odkaz napriek tomu ostal zachovaný. Dôkazom toho je predpokladaná astronomická suma, za ktorú by sa mali vydražiť Američanove trenky zo slávneho súboja Thrilla in Manila.

Rodným menom Cassius Marcellus Clay v profi kariére medzi rokmi 1960 až 1981 absolvoval celkovo 61 duelov, pričom triumfoval až 56-krát a z toho 37-krát spôsobom KO/TKO. Spomedzi všetkých výhier však najviac vyčnieva tá z tretieho vzájomného súboja proti Joeovi Frazierovi (32-4-1) z roku 1975. Dve obrovské hviezdy sa proti sebe postavili v bitke o titul ťažkej váhy organizácii WBA a WBC. Stret známy aj ako „Thrilla in Manila“ je dodnes považovaný za jeden z najikonickejších.

Americkí reprezentanti predviedli počas 14 kôl vo filipínskom hlavnom meste neuveriteľné výkony, pri ktorých si siahli až na dno svojich síl. Po 42 minútach v parných teplotách boli obaja aktéri v desivom stave. Ako nepoškodené sa ale zachovali Aliho šortky, a práve tie by mali byť predané za horibilnú čiastku. Očakáva to známa newyorská aukčná sieň Sotheby’s.

Čisto biele trenky značky Everlast s čiernymi pásikmi na každej nohavici a s vlastnoručným podpisom „The Greatest“ by podľa odhadov mali byť vydražené za 6 miliónov amerických dolárov. Nepôjde síce o rekordnú cenu v rámci športového oblečenia, no už aj táto suma jasne naznačuje, akou váženou osobnosťou Muhammad Ali stále je. Na vrchole tohto rebríčka sa momentálne nachádza dres slávneho basketbalistu Michaela Jordana z Chicaga Bulls z finále NBA v roku 1998. Nový majiteľ za neho na aukcii Sotheby’s vysolil 10,1 miliónov dolárov.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Daily Mail, Autor: Kamil Schreiber