Tragédia počas titulového zápasu: Tréner a manžel argentínskej boxerky zomrel priamo pri ringu

Zdroj: Instagram/@team_sabrinaperez

Boxerku Sabrinu Maribel Pérez (18-2-1) čakal najväčší duel jej kariéry. V súboji o dočasný titul perovej WBC váhy sa postavila proti austrálskej oponentke Skye Nicolson (8-0). V mieste dejiska bol, samozrejme, prítomný aj tréner a zároveň manžel prvej menovanej Diego Arrua. Žiaľ, výsledku zápasu sa nedožil, 58-ročný kouč podľahol priamo pri ringu smrteľnému infarktu.

Celé predstavenie sa konalo 16. septembra v mexickej Tijuane, centrom diania bolo Municipal Auditorio Fausto Gutierrez Moreno. Arrua skolaboval medzi deviatym a desiatym kolom merania síl. Smutnú udalosť zo sveta športu potvrdil aj prezident WBC Mauricio Sulaiman.

„S hlbokým zármutkom sme boli informovaní o náhlom úmrtí argentínskeho trénera Diega Arruu, ktorý počas zápasu Sabriny Pérez v Tijuane utrpel infarkt,“ uviedol šéf organizácie na Twitteri. „Lekárska služba urobila všetko, čo bolo možné, zomrel vo všeobecnej nemocnici. Odpočívaj v pokoji. Naše myšlienky a sústrasť sú so Sabrinou a jej blízkymi,“ vyjadril sa promotér Matchroom Boxing.

Úctu a sústrasť preukázal aj boxer Kevin Campion. Brit po tragickej chvíli napísal: „Hlboko zarmútený správou o úmrtí Diega Arrua. Súcítime so Sabrinou, rodinou a všetkými blízkymi. Táto tragická udalosť nám pripomína krehkosť života a naše myšlienky sú so všetkými, ktorých sa to týka.“  

V komentároch prejavovali sústrasť aj viacerí fanúšikovia: „Videl som ten zápas a videl som, ako spadol, ale nikdy som si nemyslel, že to bol infarkt. Mal som pocit, že omdlel. Odpočívaj v pokoji,“ napísal jeden z nich.

V momente, keď sa oznamovala iba jej druhá prehra, 36-ročná boxerka sa v ringu už nenachádzala. Po jednomyseľnom rozhodnutí arbitrov smeroval titulový opasok dočasne do rúk doposiaľ nezdolanej Austrálčanky Nicolson. Zdolaná argentínska bojovníčka s prezývkou “ La Munequita“ po strate manžela vo svojom vyhlásení vyjadrila neistotu nad pokračovaním svojej športovej kariéry.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor